Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czujniki fotoelektryczne z funkcjami pomiarowymi — Zawsze na czele


Najwyższa precyzja i niezawodność wykrywania obiektów!

Nowa generacja czujników fotoelektrycznych firmy Pepperl+Fuchs zbliża nas jeszcze bardziej do celu. Przełomowa technologia łączy standardowe czujniki z najnowszymi metodami pomiarowymi w celu zapewnienia najwyższej precyzji i niezawodności wykrywania obiektów.

Informacja o odległości uzyskana dzięki zintegrowanej technologii pomiarowej zapewnia wiele zalet. Pomiary są rejestrowane z dużą dokładnością oraz natychmiast weryfikowane. Umożliwia to wykrywanie i eliminowanie błędów. Stąd już tylko jeden krok do „produkcji pozbawionej defektów”.

Czujniki fotoelektryczne są również niezwykle odporne na zakłócenia zewnętrzne i mogą bez problemu sprostać wyzwaniom spotykanym w zastosowaniach przemysłowych. Nasze czujniki zapewniają niezawodne rezultaty nawet w najtrudniejszych zadaniach o bardzo rygorystycznych wymaganiach, w przypadku trudnych warunków otoczenia i powierzchni obiektów stwarzających problemy.

Stwórz idealne rozwiązanie i zyskaj zdecydowaną przewagę na rynku!

Wydajna technologia, która imponuje na każdym kroku — podsumowanie zalet

 • Niezawodne i precyzyjne wykrywanie obiektów dzięki inteligentnej weryfikacji danych pomiarowych
 • Duża odporność na zakłócenia zewnętrzne
 • Szybkie wykrywanie i eliminowanie błędów umożliwiające produkcję pozbawioną defektów
 • Nowe niezawodne rozwiązania do zadań związanych z wykrywaniem

Dwie technologie, jedna nowatorska koncepcja!

Zarówno na małych, jak i dużych odległościach ( wynoszących nawet setki metrów) połączenie innowacyjnych metod pomiarowych i czujników fotoelektrycznych firmy Pepperl+Fuchs zapewnia najwyższą precyzję i niezawodność wykrywania.


Technologia wielopikselowa (MPT)

Technologia wielopikselowa wykorzystuje sprawdzoną zasadę triangulacji i łączy ją z oferowaną przez czujniki funkcją pomiaru odległości w celu zapewnienia ekonomicznego i elastycznego rozwiązania do wielu zastosowań. Żadna inna technologia nie zapewnia większej niezawodności w przypadku małych odległości pomiarowych.


Czujniki MPT

 • Czujnik dyfuzyjny z technologią rdzenia pomiarowego, seria RL31
 • Czujnik dyfuzyjny z technologią rdzenia pomiarowego, seria MLV41
 • Czujnik laserowy, Linerunner F225

Technologia impulsowa (PRT)

Innowacyjna technologia impulsowa umożliwia niezwykle dokładny pomiar bezpośredni na odległości od kilku centymetrów do kilkuset metrów. Technologia PRT zapewnia precyzyjny, niezawodny i jednoznaczny pomiar z doskonałą powtarzalnością oraz krótki czas odpowiedzi, niezależny od warunków otoczenia lub stanu obiektu. Ta zaawansowana zasada działania czujnika umożliwia pomiar z rzeczywistą prędkością światła w szerokiej gamie zastosowań związanych z automatyką przemysłową.


Czujniki PRT

 • Czujnik odległości, seria VDM28
 • Dalmierz, seria VDM100
 • Skaner laserowy 2D, seria R2000
 • Wielowiązkowy skaner LED R2100( czujnik 2-D LiDAR)