Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Magnetyczne enkodery obrotowe zapewniają synchroniczny ruch rolek w prasach drukarskich

Każdego dnia miliony ludzi kupuje i czyta gazetę. Aby było to możliwe, maszyny drukarskie muszą pracować bez przerwy i na pełnych obrotach. Stąd ważne jest, aby produkcja przebiegała tu niezawodnie i bezproblemowo. Potężnego magnetycznego enkodery obrotowe wspierają ten, wymagający dużych prędkości, proces.Niezawodne magnetyczne enkodery obrotowe zapewniają niezawodną i bezproblemową eksploatację pras drukarskich.

Zastosowanie

Papier gazetowy biegnie przez maszynę offsetową z prędkością około 50 kilometrów na godzinę. Przy tej prędkości, ruch licznych rolek musi być skoordynowany z absolutną precyzją, aby zapewnić, że papier z rolki nie zostanie rozerwany lub zagięty oraz że treści zostaną wydrukowane we właściwych miejscach. Wszelkie odchylenia zagrażają płynności całego procesu.


Cel

Maszyny drukarskie są jednymi z najbardziej skomplikowanych i drogich maszyn w ogóle. W celu odzyskania kosztów zakupu tych maszyn, powinny one pracować z tak małą ilością przerw, jak tylko jest to możliwe. Czas na niezbędną konserwację powinien być możliwie krótki. W prasach, kierunek obrotu rolek jest monitorowany za pomocą enkoderów obrotowych. Pomimo silnych drgań i wszechobecnego pyłu farby drukarskiej, enkodery obrotowe muszą pozostać zarówno precyzyjne i niezawodne w działaniu.


Rozwiązanie

Magnetyczne enkodery obrotowe z serii ENA58IL
Magnetyczne enkodery obrotowe z serii ENA58IL

Seria ENA58IL firmy Pepperl+Fuchs jest pierwszą linią magnetycznych enkoderów obrotowych , które spełniają wymogi wysokowydajnych maszyn drukarskich. Dzięki odporności na wstrząsy i drgania oraz zdolności do pracy w trudnych warunkach zapylenia i zanieczyszczenia są praktycznie niezawodne. Użycie czujnika Wieganda pozwala na bardziej kompaktową konstrukcję i wyeliminowanie potrzeby zastosowania przekładni.


Korzyści

Ze względu na ich krótki czas cyklu, poniżej 80 mikrosekund, magnetyczne enkodery obrotowe serii ENA58IL są idealnym rozwiązaniem dla, pracujących z dużą prędkością , maszyn drukarskich. Z dokładnością do 0,1 stopnia oraz 16 bitowa rozdzielczością, magnetycznego enkodery obrotowe zapewniają dokładne dane lokalizacyjne,zapewniając synchroniczną pracę rolek. Urządzenia generują napięcie indukcyjne z każdym obrotem wokół osi, dostarczając zasilanie elementom elektronicznym. Eliminuje to potrzebę zastosowania wbudowanego akumulatora, który musiałby podlegać wymianie w regularnych odstępach czasu. Dzięki tej wewnętrznej energii magnetyczne enkodery obrotowe są w stanie podać dokładne dane odnośnie położenia nawet w przypadku awarii zasilania. W ten sposób maszyna drukarska może po ponownym uruchomieniu natychmiast kontynuować pracę, bez konieczności jej ponownej kalibracji. Ponadto interfejsy dla protokołów SSI, EtherCAT, PROFIBUS, PROFINET,CANopen zapewniają płynną komunikację.


W skrócie

  • Wysoki poziom dokładności i wysoka rozdzielczość synchronicznego ruchu rolek
  • Nadzwyczaj trwałe, odporne na zużycie, niewymagające konserwacji
  • Brak przestojów spowodowanych przez czujniki
  • Dokładne dane pozycji są zapewniane nawet w przypadku awarii zasilania, co pozwala na natychmiastowy restart
  • Szeroki zakres interfejsów (EtherCAT, PROFINET, SSI, PROFIBUS, CANopen)