Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Niezawodna kontrola jakości w zakładach produkcyjnych

Dokładne wykrywanie i pomiar odległości najmniejszych obiektów

Zastosowanie

Zanim produkt będzie gotowy, musi przejść szereg etapów obróbki w zakładzie produkcyjnym. Poszczególne linie produkcyjne połączone są systemem zautomatyzowanych przenośników, które w pojemnikach lub na tacach transportują półprodukty do kolejnych stanowisk przetwarzania. Dokładne umieszczanie tych półproduktów jest bardzo ważnym czynnikiem warunkującym możliwość automatyzacji obróbki. Przez kolejne ogniwa łańcucha przetwarzania mogą przejść tylko prawidłowo ułożone obiekty. Pozostałe należy oddzielić i uporządkować.


Cel

Nieprawidłowe położenie obiektu wiąże się z poważnymi następstwami dla zakładu produkcyjnego. Może doprowadzić do nieprawidłowości w obróbce obiektu lub wstrzymania całego procesu z powodu komunikatu o błędzie. Możliwość szybkiego i niezawodnego rozpoznania i oddzielenia obiektów o nieprawidłowym położeniu ma duże znaczenie dla zakładu. Obiekty bywają bardzo małe i nie można ich zmodyfikować z przyczyn technicznych lub wizualnych, dlatego kontrole muszą często bazować na bardzo drobnych cechach.

Dodatkowo zakłady produkcyjne mogą nie dysponować wystarczającą przestrzenią, a etapy pośrednie procesu odbywają się w wysokiej temperaturze otoczenia. W takich warunkach konieczne jest stosowane czujników przemysłowych o niewielkich rozmiarach i tolerancji na większy zakres temperatur roboczych.


Rozwiązanie

Dzięki bardzo dokładnej plamce świetlnej czujniki z serii R10x wykrywają nawet najmniejsze rowki.
Dzięki bardzo dokładnej plamce świetlnej czujniki z serii R10x wykrywają nawet najmniejsze rowki.

Do tych zastosowań doskonale sprawdzają się niewielkie czujniki odległości z serii R10x, ponieważ użyto w nich zaawansowanej technologii laserowej DuraBeam. Pozwala ona uzyskać bardzo dokładną plamkę świetlną, co przekłada się na zdolność niezawodnego wykrywania nawet najmniejszych obiektów i ich cech. W połączeniu ze sprawdzoną technologią Multi Pixel, umożliwia to pomiar odległości w mikrometrach. Czujniki fotoelektryczne do pomiaru odległości z serii R10x wykrywają nawet najdrobniejsze rowki, a gdy potrzebne jest oznaczenie dokładnej pozycji obiektu, pozwalają zmierzyć nawet najmniejsze różnice w wysokości. Daje to gwarancję płynnego przebiegu zautomatyzowanych procesów.


Korzyści

Czujniki fotoelektryczne z serii R10x zapewniają różne możliwości techniczne.
Czujniki fotoelektryczne z serii R10x zapewniają różne możliwości techniczne.

Technologia DuraBeam łączy w sobie zalety czujników LED i czujników laserowych. Zapewnia zakres temperatur roboczych od -40 do +60°C oraz długi okres eksploatacji. Czujniki fotoelektryczne z serii R10x dzięki standardowej konstrukcji i niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzają się w ograniczonych przestrzeniach. Kompaktowe rozmiary rdzenia pomiarowego umożliwiają zastosowanie sprawdzonej technologii Multi Pixel, która zapewnia brak zakłóceń i wyjątkowo wysoką precyzję w pomiarach odległości. Czujniki fotoelektryczne z serii R10x są także wyposażone w interfejs IO-Link, który umożliwia prostą obsługę parametryzacji, diagnozowaniakonserwacji. Zależnie od wymagań montażowych w danym zastosowaniu możliwe jest użycie czujników w wersjach R100, R101 lub R103. Różnią się one sposobem montażu, zapewniając przy tym te same rozwiązania i funkcje.


W skrócie

  • Niezawodna kontrola jakości
  • Standardowe, niewielkie urządzenia z pomiarem odległości w technologii MPT
  • Wyjątkowo precyzyjna plamka światła pozwala wykrywać nawet najdrobniejsze obiekty
  • Nowatorska technologia laserowa DuraBeam zapewnia dłuższy okres eksploatacji i zwiększenie zakresu temperatur roboczych
  • Prosta parametryzacja, diagnostyka i konserwacja dzięki IO-Link
  • Płynność procesów

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Czujniki fotoelektryczne z serii R10x i R20x

Po raz pierwszy dostępna jest pełna gama rozwiązań obejmujących urządzenia fotoelektryczne oraz innowacyjne technologie w identycznych obudowach. Użytkownicy korzystają z jednolitej koncepcji obsługi w ramach całej oferty. Poznaj serie R100, R101, R103, R200 i R201...