Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Dokładne wykrywanie uszkodzonych palet w magazynach wysokiego składowania

Czujnik detekcji R2000 2D LiDAR wykrywa nawet najmniejsze uszkodzenia palet

Zastosowanie

Niezawodność magazynowania i technologii przenoszenia jest niezbędna do sprawnego i płynnego przepływu materiałów w centrach logistycznych, magazynach i na lotniskach. Towary powinny być transportowane szybko i niezawodnie do miejsca przeznaczenia. W magazynach wysokiego składowania towary są transportowane na paletach za pomocą układnic. Podczas przechowywania i odbioru palet mogą wystąpić uszkodzenia. Jeśli paleta ulegnie uszkodzeniu, oderwane części mogą się zaklinować lub cała paleta może spaść. W celu zapewnienia płynnego procesu wszystkie uszkodzenia palet powinny być w niezawodny sposób wykrywane.


Cel

Gdy paleta jest zdejmowana z regału, widły układnicy wsuwają się po nią. Jeśli paleta jest uszkodzona, wystające części mogą być przyczyną kolizji. Paleta może się przechylić, a ładunek spaść. Niezawodne wykrywanie wszystkich wad ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwala uniknąć dalszych uszkodzeń.


Rozwiązanie


Czujnik detekcji R2000 2D LiDAR jest montowany pod widłami układnicy. Skanuje obszar tuż poniżej podstawy palety. Jeśli czujnik wykryje obiekt, informacja ta jest przekazywana do sterownika PLC, proces można przerwać i wymienić uszkodzoną paletę. Zapobiega to dalszemu uszkodzeniu materiału i obrażeniom ciała. 


Korzyści

Stabilna oś skanowania i rozdzielczość kątowa do 0,071 stopnia umożliwiają czujnikowi R2000 wykrywanie obiektów o wielkości nawet 1 mm. Obszar monitorowania zaczyna się tuż pod podstawą palety, co umożliwia niezawodne wykrywanie nawet najmniejszych obiektów. Dodatkową zaletą jest prostakonfiguracja. Dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu PACTware można ustawić cztery konfigurowane przez użytkownika pola detekcji w ciągu kilku minut.


Najważniejsze informacje na temat czujnika detekcji R2000 2D LiDAR

  • Stabilna oś skanowania gwarantująca precyzyjne monitorowanie skanowanej powierzchni 
  • Najwyższa rozdzielczość kątowa na rynku skanerów cyfrowych — 0,071° — umożliwiająca wykrywanie nawet najmniejszych obiektów 
  • Pomiar w zakresie 360° 
  • Łatwa obsługa — cztery konfigurowane przez użytkownika pola detekcji można podłączyć do wyjść w kilku krokach 
  • Wersja z laserem podczerwonym zapewnia zasięg do 30 m

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Model R2000 zapewnia niezawodne i niezwykle precyzyjne wyniki pomiarów — z widocznością 360° bez przerw...