Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Remote I/O Modules for Efficient Modernization of Control Systems

Zastosowanie

Technologia pomiarowo-kontrolna będzie wymieniana raz lub dwa razy w okresie eksploatacji zakładu przetwórstwa, dając użytkownikom możliwość zastąpienia technologii sterowania nowymi, najnowocześniejszymi urządzeniami. Na przykład system magistrali można zainstalować zamiast konwencjonalnego okablowania typu jeden do jednego
, którego konserwacja jest czasochłonna. Komunikacja cyfrowa poprawia wydajność pracy zakładu poprzez konkretne wykorzystanie większej ilości dostępnych informacji, dokładne przesyłanie danych oraz umożliwienie zdalnej konfiguracji i diagnostyki. Inwestycje w istniejące analogowe urządzenia polowe są chronione i optymalnie wykorzystywane.


Cel

Restrukturyzacja powinna być maksymalnie szybka, płynna i ekonomiczna. Czas przestoju powinien być możliwie jak najkrótszy. Ponadto ważne jest zachowanie sprawności urządzeń polowych, które można nadal wykorzystywać w tym procesie. Wyzwaniem jest zintegrowanie wielu różnych urządzeń z analogowymi i dyskretnymi czujnikami i elementami wykonawczymi w nowej infrastrukturze komunikacyjnej oraz podłączenie ich do nowego systemu sterowania.


Rozwiązanie

Systemy oddalonych I/O firmy Pepperl+Fuchs wypełniają lukę pomiędzy istniejącą strukturą technologiczną a nowym systemem sterowania. Są one dostępne jako systemy LB i FB do zadań pomiarowych i sterujących w każdej strefie zagrożonej wybuchem, we wszystkich strefach i działach. Systemy te ustanawiają cyfrowe połączenie poprzez różne protokoły dla konwencjonalnych czujników i elementów wykonawczych, jak np. urządzenia 4 ... 20 mA, czujniki temperatury i czujniki NAMUR oraz zawory elektromagnetyczne.

Moduły I/O oddalonych stacji I/O można łatwo podłączyć do płyty bazowej, nawet podczas bieżącej eksploatacji. Zapewniają ekonomiczne zarządzanie energią i niską emisję ciepła. Moduły z wyjściami iskrobezpiecznymi i nieiskrobezpiecznymi mogą być obsługiwane obok siebie. Można stosować moduły jednokanałowe w celu zapewnienia integralności w jednej pętli, wielokanałowe w celu zapewnienia wysokiej gęstości upakowania lub kombinację obu tych rozwiązań.


Korzyści

Technologia oddalonych modułów I/O zmniejsza koszty inwestycyjne związane z modernizacją instalacji poprzez: zachowanie istniejących ram technologicznych urządzeń polowych; instalację zewnętrzną, zazwyczaj w miejscu poddystrybutora; zachowanie okablowania polowego oraz zapewnienie trasowania dostosowanego do sygnałów, co oznacza również mniejsze zapotrzebowanie na miejsce. Możliwość doposażenia poszczególnych modułów obniża koszty niewielkich modyfikacji i rozbudów. Systemy oddalonych I/O uzyskały wymagane certyfikaty, są wstępnie okablowane i gotowe do podłączenia, co minimalizuje czas i koszty związane z instalacją i rejestracją produktów na miejscu.


Najważniejsze informacje

  • Digitalizacja bez wymiany urządzeń polowych
  • Modułowa konstrukcja, różne możliwości łączenia
  • Szybka i łatwa instalacja
  • Montaż w strefie 1, strefie 2 i dziale 2
  • Kompleksowe portfolio dla szerokiego zakresu zastosowań

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Bramka PROFINET

Nowe bramki PROFINET oddalonego I/O firmy Pepperl+Fuchs z certyfikatem strefy 2, klasy I/dz. 2 otwierają drzwi do zastosowań Przemysłu 4.0 w przemyśle przetwórczym.