Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Wodór

Wodór odgrywa ważną rolę w pomiarach mających na celu ograniczenie zmian klimatu. Oprócz wykorzystania odnawialnych źródeł energiido wytwarzania energii i elektromobilności, potrzebne są alternatywy dla paliw kopalnych, na przykład do wykorzystania w przemyśle i transporcie ciężkim. Wodór ma przy tym rozstrzygającą przewagę: wskutek jego spalania nie powstaje żaden szkodliwy dla klimatu dwutlenekwęgla lecz tylko para wodna.

Wodór nie jest jednak ot tak przyjazny dla klimatu. Aby wyprodukować nośnik energii w sposób neutralny dla klimatu, elektryczność wymagana do procesu elektrolizy musi być wytwarzana z odnawialnych źródeł energii. Łańcuch wartości „zielonego” wodoru zaczyna się zatem już od wytwarzania energii do produkcji wodoru i jest pełen wyzwań technicznych aż do momentu wykorzystania go w przemyśle i transporcie. Jako ekspert w dziedzinie technologii czujników przemysłowych firma Pepperl+Fuchs oferuje podzespoły i rozwiązania zapewniające bezpieczne, zautomatyzowane procesy i maksymalną wydajność na drodze wodoru.

Dowiedz się więcej o stanowiskach, przez jakie przechodzi ten najlżejszy we wszechświecie pierwiastek chemiczny — od produkcji po zastosowanie — oraz przekonaj się, jaki wkład w ten proces wnoszą produkty firmy Pepperl+Fuchs. Odkryj HydroGene!amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj