Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Identyfikacja optyczna w produkcji akumulatorów za pomocą uniwersalnego czytnika kodów VOS-I

Czujnik wizyjny do odczytu wielu kodów zapewnia kompleksowe możliwości wykrywania

Zastosowanie

W przypadku produkcji większych akumulatorów poszczególne ogniwa akumulatora są łączone w jeden moduł akumulatora. Aby to osiągnąć, ogniwa akumulatora są transportowane na taśmie przenośnikowej, a następnie są rozdzielane. Po oddzieleniu ruch taśmy przenośnika sprawia, że akumulatory obracają się. Ogniwa są oznaczone kodami. Kody wszystkich rozdzielonych akumulatorów powinny zostać odczytane podczas ich obracania się. Indywidualna identyfikacja poszczególnych ogniw jest kluczowa dla zapewnienia jakości oraz możliwości śledzenia etapów procesu. Gotowy moduł jest umieszczany na ramie akumulatora przez robota. Moduł również zawiera kod, który umożliwia jego prawidłową identyfikację i przypisanie


Cel

Kluczowe jest, aby wszystkie wymagane ogniwa znajdowały się w odpowiednim położeniu podczas łączenia. Aby to zagwarantować, wiele kodów musi być odczytywanych jednocześnie, często przy wysokiej przepustowości i dużych prędkościach przetwarzania. Kody są często bardzo małe i nakładane na zakrzywione powierzchnie. Czytnik kodów musi mieć nie tylko szeroki zakres odczytu, ale również niezawodnie wykrywać bardzo małe kody przy wysokiej rozdzielczości. Podczas odczytywania kodu na gotowym module akumulatora wykrycie kodu musi być możliwe nawet z dużej odległości. Konieczne jest zapewnienie ciągłej komunikacji między czytnikiem kodów a sterownikiem i systemami wyższego poziomu. Gdy dane są przesyłane bezpośrednio do systemu ERP, powinny one być sformatowane w taki sposób, aby nie była wymagana żadna ich adaptacja w systemie ERP. Jeśli podczas odczytywania kodu wystąpił błąd odczytu, obraz błędu musi być dostępny i możliwy do pobrania w łatwy sposób. 


Rozwiązanie

Uniwersalny czytnik kodów VOS-I
Uniwersalny czytnik kodów VOS-I

Uniwersalny czytnik kodów VOS-i może wykrywać do 64 kodów jednocześnie. Odczyt wielu kodów jest niezawodny nawet w podczas wykrywania bardzo małych kodów przy dużej przepustowości. Brakujące ogniwa są natychmiast wykrywane, a ocena przeprowadzana przez zintegrowany skrypt może również zidentyfikować brakujące ogniwo i puste gniazdo. Możliwa jest także wstępna ocena, która ogranicza wysiłek przy prowadzeniu kontroli. Wszystkie odpowiednie interfejsy są zintegrowane z urządzeniem, a format danych wyjściowych można również zaadaptować. 

Dane techniczne 

 • Prędkości ruchu do 4 m/s przy maksymalnie 30 odczytach/s
 • Szeroki wybór modułów oświetleniowych i obiektywów
 • Odległości do 2 m
 • Rozdzielczość do 5,2 megapikseli
 • Elastyczne formatowanie ciągu wyjściowego i wstępna ocena za pomocą skryptu
 • Interfejsy: TCP/IP, PROFINET, EtherNet/IP, RS-232 i I/O
 • Tryb dopasowania kodu, wielu kodów, wielu okien i wielu czujników

Korzyści

Czujniki z serii VOS-i są w stanie ocenić jakość kodu. Dzięki temu mogą wykluczyć błędy odczytu i emitują odpowiedni sygnał, jeśli jakość kodu jest niewystarczająca. Różne wersje czujników zapewniają różną rozdzielczość — aż do 5,2 megapikseli. Dostępne są modele ze zintegrowanym oświetleniem i obiektywami, a także wersje, które można łączyć z oświetleniem zewnętrznym i odpowiednim obiektywami za pomocą połączenia C-mount. Umożliwia to wykorzystanie szerokiego zakresu odległości i wykrywania. Zakres wykrywania można rozszerzyć, rozmieszczając wiele czujników w sieci klient-serwer.


Najważniejsze informacje

 • Niezawodny odczyt wszystkich powszechnie stosowanych kodów 1D i 2D, w tym DPM (naniesionych laserem / wyżłabianych)
 • Parametryzacja i przechowywanie do 32 zadań w czujniku
 • Funkcja odczytu wielu kodów umożliwia jednoczesne wykrycie aż do 64 kodów w jednym odczycie, w tym automatyczne wykrywanie jakości kodu
 • Szeroki wybór modułów oświetleniowych i obiektywów
 • Wszystkie istotne interfejsy są zintegrowane, co umożliwia kompleksową komunikację za pośrednictwem systemu ERP
 • Elastyczne formatowanie ciągu wyjściowego i wstępna ocena za pomocą skryptu

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Produkcja akumulatorów

Od ogniwa akumulatorowego przez moduł akumulatorowy, aż po pakiet akumulatorów – poznaj nasze rozwiązania w zakresie czujników do zautomatyzowanej produkcji akumulatorów!

Identyfikacja optyczna

Od czytników kodów 2D i urządzeń ręcznych po skanery kodów kreskowych i rozwiązania specjalne — znajdź najlepsze rozwiązanie do identyfikacji optycznej dla danego zastosowania.