Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Zapewnienie bezpiecznej dostawy i przechowywania wodoru na stacjach napełniania

Monitorowanie procesów uzupełniania paliwa przy użyciu tabletów zabezpieczonych przed wybuchem

Zastosowanie

Na stacjach napełniania wodorem wodór jest przechowywany w zbiornikach. Zbiorniki te są regularnie napełniane wodorem w postaci gazowej lub ciekłej, który zwykle dostarczany jest do stacji napełniania za pomocą pojazdu ciężarowego. Korzystanie z tabletu posiadającego certyfikat do użytku w obszarach niebezpiecznych i wyposażonego w odpowiednie aplikacje może pomóc zoptymalizować i zapewnić bezpieczeństwo zarówno monitorowania procesu, jak i procesu uzupełniania paliwa w zbiornikach.

Cel

Podczas wykonywania prac w strefach niebezpiecznych, takich jak zaopatrywanie i uzupełnianie zbiorników niskiego ciśnienia w stacjach napełniania wodorem, bezpieczeństwo pracowników ma ogromne znaczenie. Największym wyzwaniem tego zastosowania jest przestrzeganie surowych środków bezpieczeństwa w procesie uzupełniania paliwa. Dostarczanie wodoru i napełnianie zbiorników może być przeprowadzane wyłącznie przez specjalistyczne firmy przewozowe pod nadzorem wykwalifikowanych pracowników. Aby zapewnić szybkie udzielenie pomocy w sytuacji awaryjnej, wymagany jest kompleksowy system ochrony pracujących samotnie pracowników, który spełnia wymogi bezpieczeństwa i komunikacji z pracownikiem mobilnym.


Rozwiązanie

Tablety z serii Tab-Ex® 03
Tablety z serii Tab-Ex® 03

Kompletne rozwiązanie typu „wszystko w jednym” z iskrobezpiecznymi urządzeniami mobilnymi z oferty marki ecom firmy Pepperl+Fuchs stanowi podstawę technologiczną dla zastosowań sieciowych. Rozwiązanie mobilne jest połączone ze sterownią i zapewnia infrastrukturę do zarządzania stacjami napełniania i pojazdami zbiornikowymi. Każdy proces jest monitorowany przez personel operacyjny w sterowni. Tablet Tab-Ex® 03 z certyfikatem ATEX wspiera pracowników mobilnych we wszystkich tych procesach, ułatwiając komunikację przez sieci LTE i Wi-Fi. Gwarantuje to szeroki zasięg sieci we wszystkich obszarach i sytuacjach, a jednocześnie zapewnia niskie opóźnienia w sieci, doskonałą szybkość przesyłania danych i wyjątkową jakość głosu. Przyciski fizyczne Tab-Ex 03 umożliwiają również obsługę urządzenia w rękawicach, bez potrzeby dodatkowej interakcji z ekranem tabletu.

 

Dane techniczne

 • Tablety z serii Tab-Ex 03 z certyfikatem do użytku w strefie 1/21, dyw. 1 i w strefie 2/22, dyw. 2
 • Najnowszy system operacyjny Android™
 • Temperatura robocza: –20°C … +55°C
 • Wydajny akumulator 5050 mAh
 • Przednia i tylna kamera (opcjonalnie dostępna wersja bez kamer)
 • Stopień ochrony: IP64

Korzyści

Zabezpieczone przed wybuchem końcowe urządzenia mobilne marki ecom firmy Pepperl+Fuchs oferują wiele korzyści, zwłaszcza w połączeniu z oprogramowaniem dla partnerów profesjonalnych. Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa zapewnianego przez opłacalny, wydajny i bezproblemowy system ochrony pracowników pracujących samotnie, system pozwala osiągnąć doskonałe oszczędności kosztów i zwrot z inwestycji w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Ciągłe monitorowanie urządzeń (położenie GPS, poziom naładowania baterii, jakość sygnału, stan połączenia) oraz automatyczne powiadomienia po wejściu i wyjściu z obszaru stacji napełniania oznaczają, że przełożony nie musi być już na miejscu. Zamiast tego przełożony może znajdować się w sterowni i w ciągu kilku sekund sprawdzić, czy występuje rzeczywisty lub fałszywy alarm i odpowiednio zareagować. System umożliwia dokumentowanie sytuacji awaryjnych poprzez rejestrowanie komunikacji głosowej, przesyłanych strumieniowo materiałów wideo, pozycji GPS i dzienników zdarzeń. Dokumentowanie całego procesu ratowniczego umożliwia analizę i ocenę procesu, zapewniając skuteczną podstawę do optymalizacji procedur alarmowych i zapewnienia bezpieczeństwa prawnego. W rezultacie można wykorzystać inteligentne zarządzanie do optymalizacji procesów i usprawnienia związanego z nimi planowania.

Najważniejsze informacje

 • Tab-Ex 03 to zabezpieczony przed wybuchem tablet z systemem Android, przeznaczony do użytkowania w obszarach sklasyfikowanych jako strefa 1/21 i dywizja 1
 • Pracujący samotnie pracownik natychmiast powiadamia ratowników w przypadku sytuacji awaryjnej
 • Monitoring wideo w chmurze umożliwia przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym do sterowni i tworzenie nagrania na serwerze
 • Rozwiązanie do zarządzania urządzeniami przenośnymi określa prawa dostępu indywidualnie dla każdego przypadku i blokuje niepotrzebne aplikacje
 • Funkcja wirtualnej strefy geograficznej służy do wykrywania pozycji GPS pracownika mobilnego

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.