Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Kąty zakrętów, nachylenie i przyspieszenie podczas sterowania pojazdem AGV

Dynamiczne wykrywanie położenia za pomocą precyzyjnego bezwładnościowego modułu pomiarowego

Zastosowanie

Pojazdy sterowane automatycznie (AGV) w coraz większym stopniu kształtują wizerunek logistyki produkcyjnej i magazynowej. Obsługują transport części i produktów między różnymi stacjami i obszarami przetwarzania. Precyzyjna nawigacja jest warunkiem płynnego działania. Z reguły w tym celu stosuje się kilka czujników na jeden pojazd, w szczególności po to, aby podczas pokonywania zakrętów i manewrów wymijających zawsze była zawsze dostępna dokładna detekcja położenia.

Cel

Transportowane materiały powinny dotrzeć do celu jak najszybciej; cel musi zostać znaleziony i osiągnięty w sposób niezawodny. Podczas nawigacji po trasie transportowej wymagana jest elastyczność, aby pojazd reagował na przeszkody i zmiany w otoczeniu. Pojazd AGV musi być w stanie precyzyjnie utrzymać się na torze określonym przez sterownik podczas jazdy na wprost oraz na zakrętach. Wymaga to od czujników precyzyjnego monitorowania położenia pojazdu.


The Solution

Inertial Measurement Unit F99
Inertial Measurement Unit F99

Optical sensors are normally used for general navigation in the environment. However, the AGV requires additional data to precisely determine its position at all times. Aligning two systems offsets measuring tolerances and small deviations. The inertial measurement unit F99 detects any deviation from the straight-line movement with high accuracy by measuring the Coriolis force with a capacitive MEMS sensor. It outputs the rotation rate values (°/sec) of the corners driven by the vehicle, thereby providing the additional data required for dynamic position detection and precise navigation.

Technical Features

 • Inclination, acceleration, and rotation rate measurement along three axes
 • IP68/69 degree of protection
 • Parameterizable via interface
 • Output formats and values can be selected
 • Suitable for dynamic applications
 • CAN bus with SAE J1939 protocol
 • Increased EMC resistance

Korzyści

Oprócz prędkości obrotowej, moduł IMU F99 dostarcza również wartość nachylenia do wykrywania pozycji horyzontalnej pojazdu w przestrzeni, jak również wartości przyspieszenia w trzech osiach. Wartości te stanowią dodatkowe źródło informacji dla sterownika pojazdu AGV. Zdefiniowana maksymalna wartość kąta skrętu może być wykorzystana do zapobiegania przewracaniu się pojazdów na zakrętach. Zaawansowana koncepcja montażu zapewnia dużą elastyczność podczas umieszczania czujnika w pojeździe AGV. Dzięki wytrzymałej obudowie i stopniowi ochrony IP68/69 moduł nadaje się do użytku na zewnątrz i w trudnych warunkach. Pomiar prędkości obrotowej odbywa się bez kontaktu i bez celu. Urządzenie nie wymaga mechanicznej osi obrotu ani żadnych łożysk kulkowych, dzięki czemu nie wymaga częstej konserwacji.


Najważniejsze informacje

 • Precyzyjne wartości kąta skrętu dzięki pomiarom pojemnościowym siły Coriolisa
 • Dokładna wartość nachylenia do wykrywania pozycji horyzontalnej pojazdu w pomieszczeniu
 • Dokładne wartości przyspieszenia w trzech osiach
 • Bezkontaktowy pomiar prędkości obrotowej bez celu i bez zużycia mechanicznego
 • Wytrzymała obudowa i wysoki stopień ochrony do użytku na zewnątrz i w trudnych warunkach

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Czujniki i rozwiązania do pojazdów AGV

Pojazdy sterowane automatycznie stały się nieodzownym elementem nowoczesnego przeładunku materiałów. Odkryj nasze czujniki i rozwiązania do obsługi ładunków, nawigacji i prowadzenia oraz percepcji otoczenia.