Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Niezawodne wykrywanie ładunku podczas transferu

Czujnik LiDAR z czterema warstwami skanowania zapewnia dokładne dane 3D dla pojazdów sterowanych automatycznie

Zastosowanie

Pojazdy sterowane automatycznie (AGV, AMR) coraz częściej przejmują zadania transportowe w logistyce magazynowej i produkcyjnej. Oprócz nawigacji podczas jazdy, załadunek i rozładunek na stacjach transferowych musi być obsługiwany automatycznie. Położenie ładunku jest dokładnie rejestrowane, aby zapewnić wymagany transfer w dowolne miejsce. 


Cel

Przed podniesieniem ładunku należy prawidłowo ustawić pojazd lub urządzenie do przenoszenia ładunku (np. ramiona wideł wózka widłowego). Podczas procesu załadunku należy zadbać o to, aby ładunek nie przemieszczał się. Na przykład podczas transportu palet należy określić dokładne położenie kieszeni palet względem pojazdu. Ramiona wideł powinny wejść w kieszenie paletowe i nie przesuwać palety w sposób niezamierzony.


Rozwiązanie

Czujnik 3D LiDAR serii R2300
Czujnik 3D LiDAR serii R2300

Czujnik 3D LiDAR serii R2300 jest przymocowany do masztu pojazdu tak, aby jego zakres wykrywania był wyrównany z ładunkiem. Gdy pojazd AGV zbliża się do ładunku i wtedy, gdy ładunek jest już na pokładzie, czujnik dostarcza dane pomiarowe do sterownika pojazdu w postaci chmury punktów 3D. Przedstawia ona kontury ładunku i jego odległość od pojazdu z wymaganą dokładnością. Cztery warstwy skanujące czujnika zapewniają niezawodne trójwymiarowe wykrywanie. Niewielka plamka świetlna czujnika i bardzo wysoka rozdzielczość kątowa wynosząca 0,1° zapewniają precyzyjne wykrywanie nawet najmniejszych obiektów. Wykorzystując metodę pomiaru czasu odbicia wiązki (Pulse Ranging Technology, PRT), czujnik R2300 dostarcza wiarygodne dane pomiarowe, które są w dużej mierze niezależne od warunków otoczenia i stanu obiektów.


Dane techniczne

 • Zakres pomiarowy do 10 m
 • Kąt skanowania do 100°
 • Dokładność powtórzeń 12 mm
 • Laser pomiarowy na podczerwień, czerwony laser wyrównujący (oba lasery są klasy 1)
 • Rozdzielczość kątowa 0,1°
 • Szybkość pomiaru: do 4000 pikseli na klatkę
 • Interfejs: Ethernet UDP 100 Mb/s

Korzyści


Rejestracja za pomocą czujnika R2300 stanowi proste i opłacalne rozwiązanie tego zadania. Kompaktowy czujnik zapewnia elastyczną integrację i oszczędność zasobów podczas przetwarzania danych pomiarowych dzięki optymalnej wizualizacji 3D. Po uruchomieniu laser pilotujący zapewnia bardzo łatwe wyrównanie i uruchomienie urządzenia bez użycia dodatkowych narzędzi. Pozbawiony ruchomych części elektronicznych czujnik jest wyjątkowo odporny, a na jego działanie nie mają wpływu niekorzystne warunki otoczenia, takie jak wibracje i wstrząsy. Może on zastąpić wiele urządzeń obsługujących tylko jedną warstwę skanowania. To znacznie obniża koszty nabycia, okablowania i integracji.


Najważniejsze informacje

 • Precyzyjne wykrywanie konturów ładunku i odległości od pojazdu
 • Cztery warstwy skanowania tworzą chmurę punktów 3-D ze szczegółowym mapowaniem nawet najmniejszych obiektów
 • Kompaktowa konstrukcja zapewnia elastyczną integrację
 • Oszczędzające zasoby przetwarzanie danych pomiarowych
 • Łatwa instalacja i uruchamianie

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Pomiar w 3D lub z dużą prędkością: Seria R2300 oferuje odpowiedni czujnik LiDAR dla każdego wyzwania. Dowiedz się więcej o zaletach, technologii i obszarach zastosowań…

Czujniki i rozwiązania do pojazdów AGV

Pojazdy sterowane automatycznie stały się nieodzownym elementem nowoczesnego przeładunku materiałów. Odkryj nasze czujniki i rozwiązania do obsługi ładunków, nawigacji i prowadzenia oraz percepcji otoczenia.