Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Przygotowywanie drogi do w pełni cyfrowego sterowania zakładem

Zwiększ widoczność stanu urządzenia i dostosuj się do wymagań przyszłości dzięki technologii Ethernet-APL

Zastosowanie

Klient jest firmą farmaceutyczną z branży badawczej, zatrudniającą około 46 000 pracowników na całym świecie. Jest to jeden z trzech głównych podmiotów w swojej dziedzinie na rynku światowym. W elektrowni zlokalizowanej w jednym z zakładów produkcyjnych obecny system kontroli osiągnął koniec okresu eksploatacji i wymagał wymiany. Komunikacja oparta na PROFIBUS PA zapewnia informacje dotyczące procesów i diagnostyki z przyrządów, które są również instalowane w strefach niebezpiecznych strefy 2. 


Cel

Firma znana jest z tego, że wcześnie wdrażała nowe technologie i chciała przygotować się na Ethernet-APL, aby przestawić swój zakład na całkowicie cyfrową komunikację, od urządzeń polowych, przez inżynierię, po systemy sterowania i konserwacji. Innymi słowy, przejście na Ethernet-APL było ważnym krokiem w przyszłość.

Celem było stworzenie systemu o zmniejszonej złożoności, który zapewniłby wysoki stopień interoperacyjności między różnymi generacjami technologii. Chciano zapewnić maksymalną przejrzystość i szczegółowy wgląd we wszystkie aspekty działania i wydajności przy jednoczesnym zachowaniu niezależności określonych dostawców i rozwiązań starszego typu. Ponadto konieczne było zapewnienie ochrony inwestycji w istniejącą infrastrukturę, w tym zagwarantowanie ciągłości obsługi istniejących urządzeń PROFIBUS PA. Wreszcie, bardzo pożądane było przejście na cyfrowy system kontroli zakładu oparty na standardach.


Rozwiązanie


Przełącznik polowy Ethernet-APL do montażu na szynie zapewnia bezproblemowe połączenie i automatycznie dostosowuje komunikację na każdym porcie do PROFIBUS PA lub PROFINET przez APL, podczas gdy interfejs sieciowy przełącznika dostarcza informacje o urządzeniu i warstwie fizycznej. Umożliwia to osobie instalującej urządzenie udokumentowanie wykonania zleceń roboczych, np. po wymianie urządzenia użytkownik może sprawdzić poprawność komunikacji. Instalacja interfejsu Ethernet-APL służy do przygotowania całego systemu do przejścia z istniejącej komunikacji urządzenia do przyszłościowej architektury z kompleksowym wglądem w działanie urządzenia i zakładu.

Ponadto firmie Pepperl+Fuchs udało się zapewnić przejście na cyfrowy system kontroli zakładu w ścisłej współpracy z klientem. Wymagana komunikacja z urządzeniem została potwierdzona w teście wtykowym pomiędzy klientem, producentem DCS i Pepperl+Fuchs, który potwierdził, że nawet starsze urządzenia PROFIBUS PA mogą nadal się bezproblemowo komunikować.

Dane techniczne

  • Przygotowanie do wspólnego użycia oprzyrządowania PROFIBUS PA i Ethernet-APL
  • Przełącznik polowy Ethernet-APL w certyfikowanej obudowie ze stali nierdzewnej zgodnie ze specyfikacją klienta
  • Bezpieczna praca w strefie 2, w miejscach zagrożonych wybuchem
  • Ochrona przeciwprzepięciowa

Korzyści

W rezultacie powstaje system kontroli i zarządzania zasobami, w którym interfejs użytkownika jest taki sam niezależnie od wykorzystywanej komunikacji, co poprawia jakość usług i użyteczność informacji dostarczanych przez system. Dalsze korzystanie z istniejących kabli i urządzeń polowych chroni inwestycję w oprzyrządowanie. Ścieżka migracji jest teraz bezproblemowa, ponieważ nowe i dodane urządzenia Ethernet-APL mogą pracować obok siebie, wykorzystując tę samą infrastrukturę komunikacyjną.

Drastycznie ulepszony poziom informacji umożliwia pracę w ramach konserwacji predykcyjnej, a jednocześnie zwiększa dostępność i wydajność zakładu, która powinna znacznie wzrosnąć.


Najważniejsze informacje

  • Ochrona istniejących inwestycji w urządzenia polowe i okablowanie systemowe
  • Zmniejszone ryzyko związane z planowanym przejściem na sieć Ethernet-APL
  • Rozszerzona komunikacja z systemem w zakładzie i poza nim
  • Ulepszona diagnostyka urządzenia w celu przeprowadzenia konserwacji zapobiegawczej

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Ethernet-APL umożliwia ciągłą komunikację na wszystkich poziomach hierarchii. Dowiedz się więcej na temat tej pionierskiej technologii…