Enabling global use.
Optimizing information flow.
Expanding flexibility.

BULLET — adapter WirelessHART

Właściwości

Szeroka gama certyfikatów umożliwia globalne zastosowanie

Szeroka gama certyfikatów umożliwia globalne zastosowanie

BULLET to jedyny dostępny na rynku adapter WirelessHART w obudowie Ex d. Adapter BULLET ma wszystkie istotne certyfikaty (ATEX, UL, IECEx i wiele innych), które umożliwiają jego zastosowanie na całym świecie. Wystarczy podłączyć adapter BULLET do urządzenia polowego i włączyć wydajny, bezprzewodowy przesył sygnału.
Funkcja multidrop umożliwia ekonomiczną instalację

Funkcja multidrop umożliwia ekonomiczną instalację

Adapter BULLET oferuje wydajną funkcję multidrop, która znacząco zmniejsza koszt dodawania kolejnych urządzeń do sieci WirelessHART. Jeden adapter BULLET umożliwia podłączenie do ośmiu urządzeń polowych HART w trybie multidrop. Jest to szczególnie przydatne w przypadku monitorowania instalacji zbiorników i rurociągów.
Technologia StepVolt optymalizuje dostępne zasilanie z pętli

Technologia StepVolt optymalizuje dostępne zasilanie z pętli

Adapter BULLET jest zasilany z pętli prądowej 4 mA … 20 mA przy użyciu specjalnej technologii „StepVolt”. Technologia ta umożliwia ustawienie napięcia zasilania w zakresie od 1 V do 2,5 V w celu optymalizacji wykorzystania energii dostępnej w pętli oraz pasma komunikacji bezprzewodowej.
Niezwykle elastyczne urządzenie w wytrzymałej obudowie

Niezwykle elastyczne urządzenie w wytrzymałej obudowie

Aluminiowa obudowa klasy Ex d w pełni chroni antenę urządzenia BULLET przy użyciu kopuły antystatycznej. Obudowa wyróżnia się niezwykłą trwałością i umożliwia eksploatację urządzenia w temperaturze od -40°C do +85°C. Wytrzymałość i elastyczność adaptera BULLET umożliwia podłączenie go do dowolnego urządzenia polowego i zasilanie w standardowy sposób lub przy użyciu pętli solarnej.

Technologie

Technologia StepVolt

Technologia StepVolt optymalizuje dostępne zasilanie z pętli

Adapter BULLET jest zasilany z pętli prądowej 4 mA … 20 mA przy użyciu specjalnej technologii „StepVolt”. Technologia ta umożliwia użytkownikom ustawienie napięcia zasilania z w zakresie od 1 V do 2,5 V w celu optymalizacji wykorzystania energii dostępnej w pętli oraz pasma komunikacji bezprzewodowej. Adapter BULLET charakteryzuje się niezawodnym działaniem nawet w najtrudniejszych warunkach związanych z niskim natężeniem prądu, gdy ilość dostępnej energii jest bardzo mała — w przypadku przetworników na końcu bardzo długich tras kablowych lub barier iskrobezpiecznych. Jeśli dostępna jest większa ilość energii, adapter BULLET zapewnia większą liczbę pakietów WirelessHART na sekundę, co zwiększa wydajność całej sieci WirelessHART.


Funkcja multidrop

Funkcja multidrop umożliwia ekonomiczną instalację

Unikalną funkcją adaptera BULLET jest możliwość obsługi w trybie multidrop do ośmiu urządzeń pomiarowych HART przy użyciu jednego adaptera. Cyfrowa funkcja multidrop pozwala obniżyć koszt dodania urządzeń do istniejącej sieci WirelessHART: nie wymaga to użycia urządzeń pośredniczących, specjalnego okablowania, adapterów zasilania, terminatorów segmentów ani dodatkowego szkolenia pracowników. Ta ekonomiczna funkcja jest szczególnie przydatna w wielu zastosowaniach SCADA, w tym na potrzeby monitorowania instalacji zbiorników oraz rurociągów.

Przykłady zastosowań

Pomiar poziomu w instalacji zbiorników

Pomiar poziomu w instalacji zbiorników

23 zbiorniki z produktami petrochemicznymi wymagają niezawodnego monitorowania poziomu napełnienia. Z perspektywy kosztów dodanie nowych urządzeń pomiarowych jest wymagającym zadaniem, ponieważ zbiorniki są od siebie znacznie oddalone, a w szafie sterującej nie ma już miejsca na nowe okablowanie. Urządzenia BULLET oferują ekonomiczne rozwiązanie: funkcja multidrop umożliwia operatorom zaadresowanie do ośmiu urządzeń polowych w zbiorniku przy użyciu tylko jednego z adapterów Ex d WirelessHART.

Ponieważ w instalacji jest już wykorzystywane zasilanie 24 V (np. dla oświetlenia), można je użyć do zasilania urządzeń polowych i adaptera, który przesyła bezprzewodowo dane do systemu sterowania. W celu zapewnienia jak najlepszej transmisji sygnałów adaptery BULLET zostały zamontowane na masztach, 2 metry powyżej krawędzi zbiornika.


Wykrywanie linii granicznych w instalacji chemicznej

Wykrywanie linii granicznych w instalacji chemicznej

W instalacjach chemicznych na otwartym terenie adaptery BULLET są wykorzystywane do wykrywania możliwych wycieków gazu. W instalacji zamontowanych jest kilka „gałęzi” składających się z pięciu adapterów BULLET, które umożliwiają monitorowanie linii granicznych. Każda z przenośnych gałęzi składa się z czterech gazomierzy umożliwiających wykrywanie różnych typów gazu, turbiny do pomiaru prędkości wiatru oraz wiatrowskazu sygnalizującego jego kierunek. Na sześć sygnałów pomiarowych składają się cztery sygnały 4…20 mA i dwa sygnały HART.

Dzięki funkcji multidrop do jednego adaptera BULLET podłączone są dwa urządzenia HART. Oba rodzaje sygnałów (4…20 mA oraz HART) są niezawodnie i bezprzewodowo przesyłane do systemu sterowania za pośrednictwem adapterów BULLET — nawet w temperaturze do -33°C. W takiej konfiguracji adaptery BULLET pobierają energię z pętli solarnej, ponieważ każda z gałęzi jest wyposażona w panel słoneczny z akumulatorem.

Przenośne stanowisko do monitorowania gazów w instalacjach chemicznych

Przenośne stanowisko do monitorowania gazów w instalacjach chemicznych

Przenośne stanowiska do wykrywania gazów umożliwiają użytkownikom wykrywanie gazów w dowolnym miejscu instalacji Przenośne stanowisko do wykrywania gazów składa się z gazomierza, panelu słonecznego i dodatkowego akumulatora zasilania, skrzynki sterowniczej oraz adaptera BULLET. Adapter BULLET jest zasilany z panelu słonecznego i przesyła sygnały 4 mA … 20 mA z gazomierza do układu sterowania.

Urządzenia WirelessHART, takie jak adapter BULLET, tworzą sieć: sygnały są przekazywane pomiędzy adapterami BULLET lub bezpośrednio do bramy WirelessHART, która komunikuje się z systemem sterowania. Operatorzy mogą łatwo zbudować w danej instalacji elastyczną strukturę komunikacji.

Przenośne mieszalniki w instalacji farmaceutycznej

Przenośne mieszalniki w instalacji farmaceutycznej

Elastyczność to jeden z wymogów w najnowocześniejszych zastosowaniach farmaceutycznych, w których przenośne mieszalniki są często wykorzystywane do produkcji leków i realizacji różnych procesów — od mieszania do podgrzewania i chłodzenia produktów. Każdy z przenośnych mieszalników jest wyposażony w kilka urządzeń polowych. Dwa adaptery BULLET (z których jeden pracuje w trybie multidrop) przesyłają cztery sygnały nadajnika HART (poziom, pH, temperatura, ciśnienie) oraz jeden sygnał 4…20 mA (sterownik prędkości obrotowej napędu) do bramy WirelessHART, która komunikuje się z systemem sterowania.

Adapter BULLET pobiera energię z zasilacza AC napędu mieszadła, dzięki czemu bezprzewodowa transmisja danych jest niezależna od ograniczeń związanych z użyciem baterii lub dodatkowych zasilaczy. Dzięki wytrzymałej obudowie adapter BULLET jest również odporny na typowe procedury czyszczenia typu CIP (Clean-in-Place).

Poznaj nasze adaptery WirelessHART

Poznaj największą ofertę adapterów WirelessHART na rynku! Menedżer ds. marketingu produktów Sabrina Weiland przedstawia kilka typów adapterów i omawia ich optymalne zastosowania.

Kontakt