Moduły o dużej funkcjonalności, przetwarzające wejściowe sygnały częstotliwościowe pochodzące z czujników NAMUR lub mechanicznych kontaktów. Wyposażone w sygnalizację błędu linii (przerwa, zwarcie).
W modułach z wyświetlaczem przejrzyste menu ułatwia programowanie działania urządzenia. Wyświetlacz prezentuje też wartości w wybranych jednostkach. Moduły posiadające odpowiednie gniazdo na płycie czołowej mogą być programowane z komputera.
Wersje akceptujące szeroki zakres napięć zasilania, umożliwiają użytkowanie konwerterów częstotliwości na całym świecie. Dostępnych jest pięć rodzajów konwerterów:
Kontroler ruchu KFD2-SR2-Ex2.W.SM to prosty w obsłudze, ekonomiczny konwerter częstotliwości. Jego funkcje i wartości graniczne są nastawiane przy pomocy przełączników DIP. Kontroler ruchu może działać w dwu trybach:
Kontroler częstotliwości DWB służy do monitorowania prędkości lub częstotliwości działania urządzeń. Dwa wyjścia przekaźnikowe sygnalizują przekroczenie wartości granicznych (np. MIN lub MAX). Dodatkowe wejście służy do uruchomienia opcji rozruchu. Pozwala to monitorować zachowanie urządzenia od stanu spoczynku, nawet kiedy uruchomione jest monitorowanie wartości MIN > 0.
Konwerter UFC, zamieniający sygnał częstotliwościowy na prądowy, jest urządzeniem uniwersalnym. Oprócz przetworzenia sygnału, może kontrolować jego wartość. Dwa wyjścia przekaźnikowe mogą sygnalizować np. wartości MIN i MAX. Dodatkowo trzecie wyjście może np. transmitować sygnał wejściowy podzielony przez dzielnik impulsów.
UFT może kontrolować jedną z trzech funkcji:
Kierunek obrotów określany jest na podstawie kolejności przychodzenia i nakładanie się sygnałów pochodzących z dwu czujników. W przypadku monitorowanie poślizgu, porównywane są dwie sekwencje impulsów w celu określenia synchronizacji/poślizgu. Funkcje te są wykorzystywane do kontrolowania sprzęgieł lub napędów pasowych. UFT posiada dodatkowo wyjście analogowe dla przetworzonego sygnału częstotliwościowego oraz wyjścia binarne dla sygnalizacji wartości granicznych.
Moduł czasowy DU realizuje następujące funkcje:
Działanie modułu czasowego jest uruchamiane przez sygnał na wejściu. Obwód wejściowy może być kontrolowany pod kątem przerwy lub zwarcia. Dodatkowe wejście pozwala na reset urządzenia.