Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Maksymalna precyzja w zastosowaniach wymagających dynamiki: Bezwładnościowy moduł pomiarowy F99-Fusion

2017-07-05

The F99-Fusion inclination sensor
Moduły F99-Fusion otwierają nowe możliwości.

Czujniki wychylenia i przyspieszenia dostarczają ważnych informacji na temat ustawienia kątowego rozmaitych obiektów - może to na przykład dotyczyć poziomowania dźwigów budowlanych albo sterowania windami. Czujniki tego rodzaju w wielu przypadkach muszą znieść trudne warunki zewnętrzne. Z tego powodu oferowane przez firmę Pepperl+Fuchs czujniki wychylenia i przyspieszenia są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie zawsze gwarantują precyzyjny pomiar. Typowe czujniki wychylenia przestają sobie jednak radzić, gdy tylko zaczyna na nie działać jakakolwiek siła poza grawitacją. Bezwładnościowe moduły pomiarowe F99-Fusion zapewniają precyzyjny pomiar wychylenia wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi dynamiczny ruch. W jednym urządzeniu w odpowiedni sposób połączono czujnik przyspieszenia i żyroskop. Dzięki temu F99-Fusion może kompensować wpływ przyspieszeń pochodzących z zewnątrz, co zwiększa swobodę i zakres jego stosowania.


Kompensowanie przyspieszeń zewnętrznych

W konwencjonalnych czujnikach wychylenia informacja o ruchu kątowym powstaje dzięki pomiarowi przyspieszenia grawitacyjnego. Nie potrafią one jednak odróżnić przyspieszenia grawitacyjnego od czynników zewnętrznych. Konwencjonalne czujniki wychylenia stają się podatne na błędy, gdy tylko zaczynają na nie działać siły inne niż grawitacja, na przykład powodowane skręcaniem lub hamowaniem. Bezwładnościowe moduły pomiarowe F99-Fusion zostały skonstruowane specjalnie do użycia tam, gdzie w grę wchodzi dynamiczny ruch. Dzięki zdolności do kompensacji przyspieszeń zewnętrznych zapewniają precyzyjny pomiar wychylenia nawet w warunkach dynamicznego ruchu. 


Inteligentne połączenie


Inteligentny algorytm fuzji czujników Sensor Fusion Algorithm zapewnia najwyższy poziom dokładności w zastosowaniach obejmujących dynamiczny ruch.

Za zgrane działania wszystkich komponentów odpowiada algorytm Sensor Fusion Algorithm. W module F99-Fusion firma Pepperl+Fuchs w ramach jednego urządzenia połączyła czujnik przyspieszenia i żyroskop. Algorytm Sensor Fusion Algorithm łączy informacje przesyłane przez poszczególne elementy, umożliwiając systemowi kompensację przyspieszeń zewnętrznych. W ten sposób bez względu na to, czy system jest w ruchu i czy podlega przyspieszaniu lub hamowaniu, użytkownik może otrzymać precyzyjne dane o wychyleniu. 

Moduły F99-Fusion pozwalają też optymalnie skonfigurować dane wyjściowe: użytkownik zależnie od potrzeb może wybrać różne filtry i w tej sposób uzyskać wymagane dane. Jako dane wyjściowe dostępne są zarówno nieprzetworzone dane z poszczególnych elementów czujnika, jak też dane wstępnie sformatowane. Inteligentny algorytm Sensor Fusion Algorithm zapewnia obliczanie danych w czasie rzeczywistym i ich natychmiastową dostępność. 

Zwiększona wydajność

Moduł F99-Fusion umożliwia pomiar w zakresie 360°.
Moduł F99-Fusion umożliwia pomiar w zakresie 360°.

Dzięki zastosowaniu dwóch zintegrowanych czujników trójosiowych w każdej chwili istnieje możliwość pomiaru w kierunku X, Y i Z, co umożliwia obliczenie wartości kątowej w zakresie 360°. Dzięki temu pojedynczy czujnik F99-Fusion może poradzić sobie w zastosowaniach, które wcześniej wymagały użycia wielu urządzeń. Pozwala to ograniczyć nie tylko czas i nakład pracy, jakie trzeba przeznaczyć na instalację, ale także koszty.

Firma Pepperl+Fuchs opracowała ponadto nowy sposób montowania czujników wychylenia i przyspieszenia, co ułatwia wymianę urządzeń. Moduły z serii F99 są zawsze dostarczane jako zestaw w postaci czujnika z solidnym, metalowym wspornikiem do montażu. Wspornik zapewnia optymalną ochronę przed uderzeniem i prosty montaż. W razie konieczności wymiany czujnika wspornik można pozostawić, wymieniając sam moduł czujnika i unikając konieczności regulacji i kalibracji. Dzięki takiemu zestawowi funkcji model F99-Fusion zapewnia większą wydajność i nowe możliwości. 


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Technologia Fusion F99 umożliwia nowe zastosowania.

Wyjątkowe funkcje bezwładnościowego urządzenia pomiarowego Fusion F99 zapewniają nowe możliwości. Dowiedz się więcej o możliwych zastosowaniach.