Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Firma Sofis wykorzystuje czujniki Pepperl+Fuchs do uzyskania precyzyjnych informacji o położeniu ręcznie sterowanych zaworów

2018-07-11

Valve Position Indicator from Sofis
Dzięki połączeniu zintegrowanych czujników firmy Pepperl+Fuchs i innowacyjnego mechanizmu zliczania, który umożliwia automatyczne wykrywanie obrotu trzpienia zaworu, urządzenie VPI zapewnia niezawodne dane o położeniu zaworu.

Firma Sofis, ekspert w dziedzinie sterowania zaworami w przetwórstwie przemysłowym, polega na czujnikach Pepperl+Fuchs, które zostały wykorzystane w najnowszym rozwiązaniu firmy — wskaźniku położenia zaworu (Valve Position Indicator — VPI). Urządzenie VPI umożliwia uzyskanie danych na temat położenia zaworu ręcznego w sieciach zakładowych. Dzięki połączeniu zintegrowanych czujników firmy Pepperl+Fuchs i innowacyjnego mechanizmu zliczania, który umożliwia automatyczne wykrywanie obrotu trzpienia zaworu, urządzenie VPI zapewnia niezawodne dane o położeniu zaworu. Dzięki dobrze widocznym kontrolkom LED można łatwo odczytać dane dotyczące położenia zaworu i przekazać je do sterowni. Zapobiega to nieprawidłowemu ustawieniu zaworów sterowanych ręcznie, pozwala ograniczać koszty i zwiększać ogólną niezawodność procesu.


Indywidualne rozwiązania z zakresu czujników do ręcznych zaworów obrotowych

Urządzenie VPI można stosować do określania otwartego i zamkniętego położenia oraz do położenia otwartego lub zamkniętego. Mechanizm zliczania o wysokiej dokładności zapewnia, że sygnał otwarcia lub zamknięcia jest aktywowany tylko wówczas, gdy zawór faktycznie osiąga końcowe położenie. Takie wskazanie statusu można indywidualnie konfigurować z wykorzystaniem różnego rodzaju czujników Pepperl+Fuchs.

Dzięki szerokiemu portfolio czujników indukcyjnych w obudowie cylindrycznej lub z otworami, dostępnych w wersjach Ex i, Ex na, użytkownicy mogą je stosować jako indywidualne rozwiązanie o maksymalnej elastyczności stosowania. Szeroki zakres temperatur -50 … +100°C oraz wersje przeznaczone do zastosowań, w których jest wymagana klasa bezpieczeństwa do SIL 3 sprawiają, że urządzenia te są odpowiednie do najtrudniejszych warunków.


Portfolio czujników stosowanych w branży przetwórczej

Czujniki te są częścią obszernego asortymentu Pepperl+Fuchs, dostosowanego do potrzeb przemysłu przetwórczego, zwłaszcza do określania położenia zaworów. Gama produktów obejmuje wersje do stosowania wewnątrz, na zewnątrz i w warunkach ekstremalnych, niezależnie od położenia napędu. Szeroka wiedza know-how z zakresu projektowania oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie ochrony przed wybuchem zapewniają całkowicie niezawodne rozwiązanie.


Wytrzymałość i możliwość szybkiego montażu

Obudowy urządzeń VPI są wykonane z powlekanego aluminium lub stali nierdzewnej w gatunku AISI 316L i zabezpieczają podzespoły elektryczne i mechaniczne przez trudnymi warunkami przemysłowymi. Dzięki uniwersalnemu zestawowi montażowemu, który nadaje się do zaworów każdego typu, urządzenie VPI można szybko zamontować i korzystać z niego wszędzie.


Najważniejsze cechy

  • Dokładne wykrywanie położenia otwartych i zamkniętych zaworów ręcznych
  • Niezawodne działanie dzięki dokładnej parametryzacji oraz łatwemu resetowaniu położenia „otwarte/zamknięte”
  • Szerokie portfolio czujników indukcyjnych do wykrywania położenia, w różnorodnych typach obudowy
  • Oferta zawiera czujniki zabezpieczone przed wybuchem (Ex i oraz Ex nA)
  • Przeznaczone do zastosowań, w których jest wymagana ochrona klasy SIL 3
  • Wytrzymała obudowa z powlekanego aluminium lub stali nierdzewnej w gatunku AISI 316
  • Uniwersalny zestaw montażowy, zapewniający łatwą instalację i uniwersalność

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.