Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Podzespoły systemu

Bebco EPS® Purge+Pressurization from Pepperl+Fuchs enables you to easily use standard electrical equipment inside an enclosure in hazardous areas. A system consists of a control unit, vent, valve or manifold, and an enclosure. Learn more about these components and their functions:


Jednostki sterujące


Jednostka sterująca to główny element systemu przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia, który odpowiada za podstawowe funkcje sterowaniaprzewietrzaniem i utrzymywaniem nadciśnienia w obudowie. W przypadku automatycznych rozwiązańBebco EPS z naszej oferty obejmuje to automatyczne monitorowanie i sterowanie w zakresie przewietrzania, temperatury, przecieków, alarmowania i zasilania systemu. Rozwiązania ekonomiczne, czyli systemy manualneBebco EPS zapewniają przewietrzanie i utrzymywanie nadciśnienia za pomocą zwykłego zaworu iglicowego, regulatora i manometru.


Odpowietrznik


Odpowietrzniki systemów przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia Bebco EPS są sterowane grawitacyjnie i uruchamiane przez ruch sprężyn spowodowany ciśnieniem wewnątrz obudowy. Odpowietrzniki działają jak zwykłe zawory nadciśnieniowe, umożliwiając wypuszczenie gazu z obudowy, gdy zostanie osiągnięte ciśnienie otwarcia odpowietrznika. Nasze odpowietrzniki jako jedyne na rynku są wyposażone w cyfrową funkcję monitorowaniaprędkości przepływu i wykorzystują zmierzone wartości do automatycznego wyliczeniaczasu przewietrzania.


Zawór lub kolektor


Dopływ powietrza lub gazu ochronnego do obudowy jest regulowany na podstawie bezpiecznej wartości ustawionej na manometrze obudowy z użyciem zaworu iglicowego i odbywa się przez zawór lub kolektor systemu przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia. W systemach sterowanych ręcznie prędkością przepływu medium przewietrzającego steruje zawór szybkowymienny. Nasze systemy automatyczne umożliwiają kontrolowanie przepływu przewietrzania, nadciśnienia i chłodzenia z użyciem kolektora. Kolektory naszych systemów automatycznych mają ponadto możliwość automatycznej kompensacjistrat ciśnienia spowodowanych przeciekami lub wahaniami temperatury, co pozwala uniknąć niepożądanego przełączania.


Obudowa,


W obudowie znajdują się podzespoły, które mają zostać zabezpieczone przez system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia. Obudowy mogą mieć objętośćdo 450 ft³. Rozwiązania przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia Bebco EPS z oferty firmy Pepperl+Fuchs pozwalają zapewnić ochronę jednej lub wielu obudów za pomocą jednego systemu oraz rur lub przewodów łączących.


Akcesoria


Do każdego systemu przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia można zamówić opcjonalne akcesoria. Są to zestawy montażowe, osprzęt montażowy, wsporniki montażowe, połączenia do przegród, rury, filtry/regulatory, elementy do monitorowania i kontroli temperatury, dławiki kablowe, zatyczki do kanałów, płyty bazowe oraz zestawy referencyjne atmosfery. Listę akcesoriów oferowanych do poszczególnych systemów można znaleźć w instrukcji obsługi.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj