Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Niezawodne zapobieganie kolizjom w magazynach wysokiego składowania

Ochrona układnic dzięki czujnikom detekcyjnym R2000 2D LiDAR

Zastosowanie

Niezawodność magazynowania i technologii przenoszenia jest niezbędna do sprawnego i płynnego przepływu materiałów w centrach logistycznych, magazynach i na lotniskach. Towary powinny być transportowane szybko i niezawodnie do miejsca przeznaczenia. W magazynach wysokiego składowania towary są przenoszone za pomocą układnic, które przemieszają się między regałami z dużą prędkością. Kolizje z urządzeniem do układania i zdejmowania mogą wystąpić, gdy produkty lub ich opakowania wystają poza regały. W przypadku kolizji należy przerwać proces i naprawić uszkodzenie.


Cel

Nawet niewielkie kolizje z udziałem układnicy mogą powodować stratę czasu i pieniędzy. Potencjalne źródła zagrożenia powinny być wykrywane na wczesnym etapie, aby zapewnić niezawodną ochronę przed kolizjami.


Rozwiązanie

Wykrywanie z wykorzystaniem czujników R2000 — niezawodna ochrona przed kolizją
Wykrywanie z wykorzystaniem czujników R2000 — niezawodna ochrona przed kolizją

Czujnik detekcyjny R2000 2D LiDAR jest mocowany z boku układnicy lub na regale i wykorzystuje kąt pomiaru 360°, aby monitorować system podnośnika w pionie w promieniu do 30 m. Umożliwia to wykrywanie bardzo małych obiektów w określonym zasięgu. W przypadku wykrycia np. wystającego metalowego pręta sygnał przełączający powoduje natychmiastowe zatrzymanie ruchu układnicy. Zapobiega to kolizjom i uszkodzeniom.


Korzyści

Czujnik detekcyjny R2000 wykrywa obiekty nawet o tak niewielkich rozmiarach jak 1 mm dzięki stabilnej osi wykrywania, rozdzielczości kątowej do 0,071 stopnia i małej plamce świetlnej. Niezawodnie wykrywa nawet małe i wąskie obiekty. Konfiguracja jest bardzo prosta. Dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu PACTware można ustawić cztery konfigurowane przez użytkownika pola detekcji w ciągu kilku minut.


Najważniejsze zalety detekcji za pomocą czujnika R2000

  • Najwyższa rozdzielczość kątowa na rynku skanerów cyfrowych — 0,071° — umożliwiająca wykrywanie nawet najmniejszych obiektów
  • Pomiar w zakresie 360°
  • Wersja z laserem podczerwonym zapewnia zasięg do 30 m
  • Stabilna oś skanowania gwarantuje precyzyjne monitorowanie skanowanej powierzchni
  • Łatwa obsługa — cztery konfigurowane przez użytkownika pola detekcji można podłączyć do wyjść w kilku krokach

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Model R2000 zapewnia niezawodne i niezwykle precyzyjne wyniki pomiarów — z widocznością 360° bez przerw...