Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Gotowi na przyszłość: Pepperl+Fuchs pomyślnie przekształca się w spółkę europejską (SE)

2020-07-16

Werner Guthier, CFO Pepperl+Fuchs Group
Werner Guthier, dyrektor finansowy grupy Pepperl+Fuchs

13 lipca 2020 roku firma macierzysta Pepperl+Fuchs zostanie zarejestrowana jako spółka europejska (Societas Europaea). Ta zmiana stanowi zwieńczenie stopniowego procesu transformacji, który rozpoczął się w zeszłym roku wraz z przekształceniem firmy Pepperl+Fuchs GmbH w Pepperl+Fuchs AG. Zmiana formy prawnej na SE wspiera długoterminową strategię rozwoju firmy i zapewnia jej większą elastyczność zarówno na rynkach konsumenckich, jak i kapitałowych.

„Forma prawna SE gwarantuje nam dostęp do nowoczesnych możliwości stwarzanych przez prawo spółek, co pozwala nam planować pozycję strategiczną firmy na kolejne lata” — wyjaśnia Werner Guthier, dyrektor finansowy grupy Pepperl+Fuchs. „Dynamiczne środowisko, w którym główną rolę odgrywają zagadnienia z zakresu cyfryzacji, np. koncepcja Przemysł 4.0, oraz obecna pandemia koronawirusa sprawiają, że elastyczność wobec zmian staje się ważniejsza niż kiedykolwiek”.

Nawet w nowej formie prawnej spółka Pepperl+Fuchs SE pozostanie w rękach obecnych akcjonariuszy z rodziny założycielskiej.


O firmie Pepperl+Fuchs


Siedziba firmy Pepperl+Fuchs w Mannheim w Niemczech

Firma Pepperl+Fuchs zatrudnia 6300 pracowników na całym świecie, a w 2019 roku odnotowała sprzedaż na poziomie 715 mln euro. Grupa jest jedną z czołowych firm w branży technologii czujników przemysłowych i ochrony przed wybuchem. Siedziba w Mannheim stanowi centrum wiedzy technicznej w tym zakresie. Właśnie tam inżynierowie i specjaliści badają i opracowują najnowsze produkty i technologie. Rodzinne przedsiębiorstwo założono w 1945 roku. Obecnie podlega mu ponad 40 spółek zależnych na całym świecie. Dzięki obecności na rynku światowym dysponuje zarówno wysokimi standardami technicznymi, jak i wydajnymi, ekonomicznymi zakładami produkcyjnymi. Firma Pepperl+Fuchs jest renomowanym partnerem użytkowników rozwiązań z zakresu automatyzacji na całym świecie. Oferuje najbardziej kompleksowe portfolio sprawdzonych podzespołów służących do automatyzacji produkcji i procesów.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.