Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

SmartRunner Explorer do precyzyjnego pomiaru obiektów w systemach kompletacji

Zastosowanie

Zautomatyzowana apteka to system kompletacji, w którym leki i inne produkty farmaceutyczne są automatycznie przenoszone do i z magazynu. Przestrzeń magazynowa jest zwykle bardzo ograniczona i musi być wykorzystywana możliwie jak najbardziej efektywnie. Dlatego też wymiary opakowań muszą być dokładnie mierzone podczas procesu magazynowania, na przykład wtedy, gdy towar trafia na przenośnik taśmowy. Wielkość opakowania może być bardzo różna. 


Cel

W celu zapewnienia optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni magazynowej wymiary opakowań muszą być precyzyjnie określone. Biorąc pod uwagę, że przestrzeń magazynowa jest ograniczona, konieczne jest użycie małych czujników, które zapewniają mechanicznie elastyczne możliwości montażu. Czujniki muszą mieć szeroki zakres wykrywania, aby mogły mierzyć zarówno bardzo małe, jak i duże opakowania. Powinno to być niezawodne rozwiązanie nawet wtedy, gdy na taśmie podającej do magazynu znajduje się wiele opakowań i jedno duże opakowanie zasłania mniejsze opakowanie. W celu zapewnienia łatwej integracji ze środowiskiem programistycznym potrzebny jest interfejs API, który zapewnia pełny dostęp do parametryzacji i dostarcza dane wyjściowe. Interfejs Ethernet TCP/IP powinien umożliwiać bezpośrednie połączenie z IPC. 


Rozwiązanie

SmartRunner Explorer VLE700
SmartRunner Explorer VLE700

Laserowy czujnik profilu SmartRunner Explorer VLE700 o wysokiej rozdzielczości wykrywa profile wysokości obiektów o różnej wielkości w sposób niezawodny i precyzyjny. W aptekach automatycznych montuje się go zazwyczaj nad taśmą podającą towar. Kompaktowa konstrukcja i obrotowe złącze umożliwiają montaż nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach. Czujnik wysyła profile wysokości do IPC poprzez interfejs Ethernet TCP/IP. IPC analizuje profile wysokości w celu określenia wymiarów opakowań. Dostarczona biblioteka DLL umożliwia pełny dostęp do parametryzacji i danych wyjściowych. 


Dane techniczne

 • Wyjście profilu wysokości z 960 parami wartości we współrzędnych
 • Wyjście obrazu 2D o wysokiej rozdzielczości (1280 × 960 pikseli)
 • Zakres pomiarowy: Oś X 40–345 mm; oś Z 100–700 mm
 • Biblioteka DLL do integracji ze środowiskiem programistycznym
 • Wyświetlanie obrazu i linii w interfejsie użytkownika
 • Interfejsy: Ethernet TCP/IP, I/O
 • Maks. szybkość skanowania: 30 Hz
 • Klasa lasera 1, stopień ochrony IP67

Korzyści

Oprócz wyjścia profilu wysokości, unikalny laserowy czujnik profilu SmartRunner Explorer jest w stanie wykryć obraz 2D powierzchni. Dzięki tej funkcji można na przykład zweryfikować wykryte opakowania lub w razie potrzeby wyświetlić obraz błędu. Graficzny interfejs użytkownika zapewnia intuicyjną parametryzację i prostą analizę z wykorzystaniem profili wysokości i obrazów 2D powierzchni. Ułatwia to późniejsze wdrożenie aplikacji na IPC. Z pomocą dostarczonego przykładu zastosowania i szczegółowych instrukcji w podręczniku, urządzenie można bardzo łatwo zintegrować ze środowiskiem programistycznym C#.


Najważniejsze informacje

 • Niezawodne i precyzyjne wykrywanie towarów przychodzących na taśmie wejściowej magazynu
 • Kompaktowa konstrukcja i elastyczna integracja mechaniczna ułatwiają instalację w ograniczonych przestrzeniach
 • Wygodna parametryzacja i prosta integracja ze środowiskiem programistycznym
 • Wyjście profilu wysokości i obrazu 2D powierzchni.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Odkryj unikalne laserowe czujniki triangulacyjne SmartRunner zintegrowane z czujnikiem wizyjnym 2D wyposażonym w diody LED…