Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Zalety czujników radarowych

Firma Pepperl+Fuchs oferuje specjalne właściwościfal radarowych w czujnikach, które spełniają wszystkie wymagania środowisk przemysłowych i trudnego otoczenia. Od konstrukcji i połączenia elektrycznego do transmisji sygnału, parametryzacji i niezawodności działania — uwzględniliśmy wszystkie te aspekty w celu pełnego wykorzystania zalet technologii FMCW.

Przemysłowe czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs są w stanie wykryć szeroką gamę obiektów o powierzchni RCS 70 m² w szerokim zakresie do 25 metrów i więcej oraz z częstotliwością próbkowania do 200 Hz. Oznacza to, że aplikacje wymagające krótkiego czasu reakcji mogą być łatwo zrealizowane.
Zasada pomiaru FMCW umożliwia pomijaniesygnałów krzyżowych między czujnikami radarowymi, dlatego można zamontować kilka czujników w bliskiej odległości od siebie. Ręczna synchronizacja czujników nie jest wymagana.
Fale radarowe są w stanie penetrować materiały, takie jak tworzywa sztuczne. Z jednej strony pozwala to na zamaskowanie przeszkód w zakresie wykrywania czujników radarowych. Z drugiej strony czujniki można łatwo zamontować za plastikowymi pokrywami lub wykrywać poziom agresywnych cieczy w zbiornikach ze ścianami z tworzywa sztucznego od zewnątrz, bez konieczności kontaktu.
Nawet deszcz, mgła, wiatr, lub pył nie utrudniają niezawodnego mierzenia za pomocą przemysłowych czujników radarowych. Oprócz zasady działania zapewniającej niski poziom zakłóceń jest to zapewnione przez solidną obudowę o stopniu ochrony IP68/69 i kopułę z tworzywa PTFE.
W zależności od rodzaju zastosowania dostępne są odpowiednie typy połączeń. Wersje czujników ze złączami dostosowanymi do konkretnego pojazdu, takimi jak DEUTSCH lub AMP Superseal nadają się do stosowania w maszynach mobilnych. Alternatywnie mogą być dostarczane ze złączem M12 lub stałym kablem z wolnymi końcami.
Czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs wykorzystują zintegrowany interfejs CANopenzgodny ze standardem CiA-301 do przesyłania zmierzonych wartości i poleceń parametryzacji. Oznacza to, że czujniki można łatwo zintegrować z infrastrukturą magistrali CAN (np. w maszynach mobilnych) bez konieczności stosowania nowych przewodów.
Czujniki radarowe można łatwo sparametryzować za pomocą narzędzia do konfiguracji PACTware. Komunikacja DTM (COM DTM) do konfigurowania komunikacji CANopen i czujnika radarowego DTM jest dostępna tutaj. Różne obiekty mierzone w zakresie wykrywania przez czujniki radarowe mogą być również wizualizowane bezpośrednio za pomocą analizy odbicia zintegrowanej z narzędziem PACTware.
Diagnostyka jest możliwa za pośrednictwem interfejsu CANopen, dzięki czemu czujniki radarowe mogą być również używane w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem w połączeniu ze sterownikami PLC zabezpieczonymi przed usterką, osiągając poziom bezpieczeństwa PL kategorii c. 2 z tylko jednym czujnikiem. Dzięki nadmiarowemu użyciu dwóch czujników można osiągnąć poziom bezpieczeństwa PL kategorii d 3.
Sprawdzona konstrukcja VariKont L2 zapewnia niewielkie wymiary i umożliwia idealne ustawienie kopuły radaru dzięki obracanej i odchylanej głowicy czujnika. Wytrzymały metalowy wspornik służy do mocowania głowicy czujnika i zapobiega problemom powodowanym przez trudne warunki i drgania. W razie potrzeby można wyłączyć diody LED stanu wbudowane w obudowę.
Czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs charakteryzują się wysoką kompatybilnością elektromagnetyczną (EMC) i osiągają wartości porównywalne z E1 w niemal każdej kategorii. W połączeniu z interfejsem CANopen i typowymi złączami pojazdów są one zatem idealnie przystosowane do integracji z maszynami mobilnymi.

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs

Przemysłowe czujniki radarowe firmy Pepperl+Fuchs zapewniają pozbawione zakłóceń pomiary odległości i prędkości — nawet w deszczu, mgle, pyle lub na wietrze. Dowiedz się więcej o tej wyjątkowej zasadzie działania czujnika i wszystkich korzyściach, jakie ona zapewnia.