Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Nowa uniwersalna bariera iskrobezpieczna dla sygnałów analogowych: HiC2422

2024-04-02

Separator zasilający SMART i sterownik prądu

HiC2422 Intrinsic Safety Barrier

Pepperl+Fuchs rozszerza swoją ofertę uniwersalnych barier iskrobezpiecznych o barierę HiC2422. Nowy moduł ma dwa swobodnie konfigurowalne kanały dla sygnałów analogowych, co oznacza, że może być używany zarówno jako separator zasilający SMART dla nadajników dwużyłowych, jak i jako sterownik prądu dla pozycjonerów zaworów. Ta podwójna funkcjonalność zmniejsza wymagania w zakresie zapasów i zapewnia użytkownikowi końcowemu oszczędności.


Dwie funkcje, jedno urządzenie

Pozycjonery zapewniają, że siłownik zaworu jest ustawiony w położeniu określonym przez układ sterowania. Są one często wyposażone w analogowe czujniki sprzężenia zwrotnego położenia, w których sygnał zwrotny potwierdza osiągnięcie specyfikacji położenia. Te sygnały sprzężenia zwrotnego położenia są zwykle dostarczane jako sygnały 4 … 20 mA i są zgłaszane z powrotem do układu sterowania. Wcześniej do uzyskania sygnału wejściowego i wyjściowego wymagany był oddzielny moduł izolatora. Dzięki nowemu modułowi HiC2422 te dwie funkcje mogą być wykorzystywane w jednym urządzeniu.

Po stronie sterowania moduł można obsługiwać w trybie ujścia prądu lub źródła prądu, co można łatwo wybrać za pomocą przełączników DIP znajdujących się z boku modułu. Znacznie rozszerza to zakres systemów sterowania, wraz z którymi można korzystać z urządzenia. HiC2422 jest jedynym konfigurowalnym2-kanałowym modułem dla sygnałów AI i AO na rynku, co oznacza, że może być używany do różnych zastosowań w przypadku zmian w zakładzie, zapewniając klientom oszczędności kosztów i bezpieczeństwo inwestycji.


Smukły, inteligentny i certyfikowany na całym świecie

Wąski moduł 12,5 mm z dwoma kanałami jest niezwykle kompaktowy, a jego gęstość upakowania wynosi 6 mm na kanał, co pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń w szafce sterowniczej. Ze względu na swoje globalne certyfikaty (ATEX, IECEx, UL), HiC2422 może być używany na całym świecie w temperaturach otoczenia -40°C ... +70 °C. Certyfikat do poziomu SIL 2 (SC 3) zgodnie z normą IEC/EN 61508, nadaje się do zastosowań związanych z bezpieczeństwem poziomu SIL 2, a nawet SIL 3, w przypadku stosowania nadmiarowego.

W ramach naszej platformy H-System urządzenie HIC2422 montuje się na zespole płyty bazowej, co zapewnia wiele opcji łączenia z różnymi systemami sterowania. Równoważne urządzenia są również dostępne w ofercie K-System, która jest rozwiązaniem do montażu na szynie DIN. Są to urządzenia KCD2-SCS-Ex2, stanowiące barierę iskrobezpieczną dla sygnałów iskrobezpiecznych, oraz KCD2-SCS-2 do przesyłania sygnałów do lub ze stref bezpiecznych.Urządzenie HIC2422 montuje się na zespole płyty bazowej, co zapewnia wiele opcji łączenia z różnymi systemami sterowania.

Najważniejsze zalety HiC2422

  • Uniwersalne, 2-kanałowe urządzenie analogowe w obudowie o niewielkim rozmiarze 12,5 mm
  • Jedno urządzenie do obsługi analogowych sygnałów wejściowych i wyjściowych; możliwy tryb mieszany AI/AO
  • Atesty międzynarodowe dla iskrobezpieczeństwa (ATEX, IECEx, UL)
  • Do zastosowań związanych z bezpieczeństwem do poziomu SIL 2 (SC 3)
  • Zakres temperatury roboczej: Od -40°C do +70°C

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Separatory zasilające

Karta katalogowa modelu HiC2422 będzie dostępna już wkrótce.