Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Statyczne czujniki wychylenia

Statyczne czujniki wychylenia zapewniają niezawodne wykrywanie kątów wychylenia w instalacjach przemysłowych i maszynach. Dzięki koncepcji dwuczęściowego zestawu montażowego czujniki wychylenia z serii F99 firmy Pepperl+Fuchs są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na trudne warunki zewnętrzne. Zwykle znajdują one zastosowanie w urządzeniach mobilnych, takich jak rozwiązania do poziomowania dźwigów, mobilne platformy robocze, maszyny budowlane, urządzenia do transportu i załadunku oraz systemy energii odnawialnej. Dzięki atestowi E1 dopuszczone są do użytku na drogach publicznych. Zakres pomiarowy i wyjścia statycznych czujników wychylenia można indywidualnie konfigurować w zależności od potrzeb danego zastosowania.

Czy potrzebujesz dynamicznego czujnika wychylenia? Bezwładnościowa jednostka pomiarowa (IMU) F99 to idealne rozwiązanie do niezawodnego wykrywania wychylenia w zastosowaniach dynamicznych. Dzięki połączeniu żyroskopu, czujnika wychylenia i przyspieszenia w jednym urządzeniu oraz inteligentnego algorytmu Sensor Fusion bezwładnościowe jednostki pomiarowe mogą kompensować przyspieszenia zewnętrzne. Dzięki temu wychylenie jest niezawodnie wykrywane, nawet gdy pojazd hamuje, przyspiesza lub skręca. 


Najważniejsze cechy

  • Możliwość dostosowania parametryzacji zakresu pomiaru i formatu wyjścia
  • Innowacyjna koncepcja montażu polegająca na zastosowaniu oddzielnego modułu czujnika i wytrzymałego metalowego wspornika montażowego
  • Solidna obudowa odpowiednia do użytkowania na zewnątrz
  • Stopień ochrony IP68/69
  • Homologacje E1 i GL do stosowania w transporcie terenowym i instalacjach morskich
  • Czujniki IMU F99 do wykrywania wychylenia w zastosowaniach obejmujących dynamiczny ruch