Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Czujniki przyspieszenia

Czujniki przyspieszenia z serii F99

Czujniki przyspieszenia zapewniają niezawodne monitorowanie przyspieszenia w podzespołach maszyn i instalacji. Dzięki koncepcji dwuczęściowego zestawu montażowego czujniki przyspieszenia z serii F99 firmy Pepperl+Fuchs są wyjątkowo wytrzymałe, a do tego odporne na trudne warunki zewnętrzne. Z tego powodu często znajdują one zastosowanie w turbinach i dużych maszynach, gdzie czuwają nad zachowaniem ustawionych limitów drgań, w windach oraz dużych instalacjach. Zakres pomiarowy i format danych wyjściowych można indywidualnie konfigurować zależnie od wymogów określonego rozwiązania.

Seria F99-Fusion to doskonałe rozwiązanie do niezawodnego monitorowania przyspieszeń w zastosowaniach obejmujących dynamiczny ruch. Bezwładnościowy moduł pomiarowy pozwala na dostosowanie parametryzacji zakresu pomiaru i formatu wyjścia, a dzięki temu dostarczanie użytkownikom danych, które są dla nich istotne. Czujniki z serii F99-Fusion mają dodatkowo zdolność wygaszania określonych przyspieszeń tak, by zakres monitorowania obejmował tylko wibracje. 


Najważniejsze cechy

  • Możliwość dostosowania parametryzacji zakresu pomiaru i formatu wyjścia
  • Nowatorska koncepcja montażu polegająca na zastosowaniu oddzielnego modułu czujnika i solnego metalowego wspornika montażowego
  • Solidna obudowa odpowiednia do użytkowania na zewnątrz
  • Klasa ochrony IP68/69
  • Homologacje E1 i GL do stosowania w transporcie terenowym i instalacjach morskich
  • Czujniki F99-Fusion do monitorowania przyspieszeń w zastosowaniach obejmujących dynamiczny ruch