Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Interfejs SmartBridge

Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartościowe informacje o parametrach i statusie, które mogłyby dać wgląd w stan urządzenia, pozostają niewykorzystane. To właśnie tutaj widoczne są zalety technologii SmartBridge: interfejs SmartBridge jest wpięty w połączenie jednostki sterującej i urządzenia IO-Link. Pobiera on informacje przesyłane pomiędzy infrastrukturą IO-Link a czujnikiem lub elementem wykonawczym i wysyła dane procesu do urządzenia mobilnego poprzez łączność Bluetooth.

Ta dodatkowa ścieżka komunikacji wprowadza całkowicie nowe ułatwienia w obsłudze czujników. Aplikacja SmartBridge stworzona przez firmę Pepperl+Fuchs wyświetla przesłane przez interfejs dane na ekranie tabletu lub smartfonu. Dzięki temu obsługa danych dotyczących stanu i procesu odbywa się za pomocą ekranu dotykowego i metody „Touch and Type”, przez co jest równie łatwa jak konfiguracja parametrów. Gdy tylko nowe urządzenie zostanie wykryte, wymagane sterowniki są wgrywane automatycznie. Sterowniki te umożliwiają graficzne i tekstowe przedstawienie odpowiedniego urządzenia polowego. Dane procesu można również rejestrować na karcie microSD w celu ich analizy na komputerze.

Ten prosty, wygodny sposób wyświetlania danych i parametrów urządzenia pomaga pracownikom technicznym w uruchamianiu maszyn i instalacji oraz upraszcza analizę awarii w przypadku czynności konserwacyjnych. Dzięki interfejsowi SmartBridge możesz wykorzystać pełny potencjał swoich urządzeń IO-Link!