Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czujniki 2D LiDAR R2000 dla nawigacji pojazdów sterowanych automatycznie

Zwiększenie efektywności i wygody w centrach logistycznych

Zastosowanie

Codziennie centra logistyczne odbierają i wysyłają ogromne ilości paczek – przy tym liczba paczek stale rośnie. W magazynach konwencjonalnych pracownicy muszą ręcznie odebrać każdy przedmiot z półki i załadować go do wózka transportowego. Następnie pracownik pcha lub ciągnie w pełni załadowany wózek do stacji rozładunkowej. Wózek może zostać wykorzystany do odebrania kolejnego zamówienia dopiero po całkowitym jego rozładowaniu. Pojazdy sterowane automatycznie (AGV) zmniejszają obciążenie pracowników, przyspieszając procesy magazynowe i zwiększając wydajność.


Cel

Pchanie i ciągnięcie wózków to fizycznie wymagające dla pracowników zadanie, w którym w zależności od rozmiaru ładunku konieczna jest zmiana poziomu wysiłku. Powoduje to ograniczenie ilości, jakie można załadować do wózków i uniemożliwia konsolidację zamówień. Konieczność pokonywania przez pracowników dużych odległości w magazynie prowadzi do powstania czasochłonnego procesu rozładunku. Celem rozwiązania jest zapewnienie pracownikom fizycznej ulgi oraz znalezienie rozwiązania umożliwiającego konsolidację zamówień. Optymalizacja tras pozwala zwiększyć produktywność pracowników i efektywność całego procesu.


Rozwiązanie

Firma Effidence polega na naszym czujniku LiDAR z serii 2D R2000, który umożliwia precyzyjne nawigowanie pojazdów AGV.
Firma Effidence polega na naszym czujniku LiDAR z serii 2D R2000, który umożliwia precyzyjne nawigowanie pojazdów AGV.

Dla osiągnięcia tych celów firmy logistyczne stosują systemy AGV wspomagające pracowników. Francuska firma Effidence produkuje najlepszego towarzysza osoby odpowiedzialnej za odbieranie zamówień, wykorzystującego czujnik LiDAR z serii 2D R2000 do precyzyjnej nawigacji. Czujnik fotoelektryczny monitoruje otoczenie AGV w zakresie 360° i przekazuje pomiary operatorowi pojazdu. Spośród danych wysokiej rozdzielczości możliwe jest odfiltrowanie nóg pracowników i wykorzystanie ich w charakterze punktu odniesienia, w celu określenie kierunku ruchu oraz podążania za człowiekiem. Widoczność czujnika LiDAR 2D R2000 w zakresie 360°, stabilna płaszczyzna skanowania i zasięg do 30 m umożliwiają precyzyjną nawigację. Gdy tylko wózek zostanie załadowany, automatycznie przejedzie do stacji rozładunkowej. Równocześnie autonomicznie uruchomi się kolejny wózek, który zastąpi ten pierwszy w zakresie pomocy w odebraniu następnego zamówienia. Pracownicy zachowują wolne ręce, oszczędzając jednocześnie czas i wysiłek.


Korzyści

Czujnik LiDAR z serii 2-D R2000 firmy Pepperl+Fuchs
Czujnik LiDAR z serii 2-D R2000 firmy Pepperl+Fuchs

Dzięki widzialności w zakresie 360° oraz innowacyjnej technologii impulsowego pomiaru odległości zapewniającej niezawodny i przejrzysty pomiar, kompaktowy czujnik R2000 LiDAR wykrywa swoje otoczenie z wysoką dokładnością. Częstotliwość skanowania wynosząca 50 Hz i wiodąca na rynku rozdzielczość kątowa 0,014° umożliwiają niezwykle precyzyjną nawigację. AGV zwiększają efektywność procesu odbierania i umożliwiają konsolidację zamówień.


Czujnik LiDAR z serii 2D R2000 w skrócie

  • Zwiększona wydajność i wygoda dla personelu magazynowego dzięki pojazdom sterowanym automatycznie (AGV)
  • Pomiar w zakresie 360°
  • Dzięki częstotliwości skanowania wynoszącej 50 Hz urządzenia te mogą być używane do zastosowań wymagających dużej szybkości działania
  • Najlepsza na rynku rozdzielczość kątowa wynosząca 0,014° zapewnia precyzyjną nawigację i pozycjonowanie
  • Wersja z laserem podczerwonym zapewnia zasięg do 30 m

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
Czujniki i rozwiązania do pojazdów AGV

Pojazdy sterowane automatycznie stały się nieodzownym elementem nowoczesnego przeładunku materiałów. Odkryj nasze czujniki i rozwiązania do obsługi ładunków, nawigacji i prowadzenia oraz percepcji otoczenia.

Model R2000 zapewnia niezawodne i niezwykle precyzyjne wyniki pomiarów — z widocznością 360° bez przerw...

Dzięki najnowocześniejszym technologiom czujniki odległości oferują najwyższy poziom precyzji i niezawodności…