Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Niewielki, lecz potężny — precyzyjny pomiar odległości do 60 m w szczególnie ograniczonych przestrzeniach

2024-02-23

Fotoelektryczne czujniki odległości z serii R200 z technologią impulsowego pomiaru odległości

R200-PRT series
Czujniki R200 można łatwo zintegrować z ciasnymi konstrukcjami maszyn.

Istnieje wiele różnych zastosowań, które wymagają precyzyjnego pomiaru odległości na długich dystansach — od obsługi materiałów po przemysł motoryzacyjny. To zadanie stanowi szczególne wyzwanie, jeśli czujnik nie może zajmować dużo miejsca ze względu na ograniczoną przestrzeń. Firma Pepperl+Fuchs ma na to rozwiązanie — nowe fotoelektryczne czujniki odległości z serii R200, które zapewniają zaawansowaną technologię impulsowego pomiaru odległości (PRT) w kompaktowej, standardowej obudowie, co pozwala uzyskiwać precyzyjne wyniki pomiarów na odległości do 60 m.


Kompaktowa konstrukcja, duży zakres wykrywania

W oparciu o ponad 250 000 impulsów laserowych emitowanych na sekundę technologia PRT umożliwia wysoce precyzyjne i niezawodne pomiary odległości. Dzięki tej technologii czujnik R200 wyróżnia się imponującą powtarzalną precyzją na poziomie ≤3 mm. Ponieważ zakres pomiarowy czujników z technologią PRT, w przeciwieństwie do czujników triangulacyjnych, nie jest ograniczony geometrycznym układem optyki, mimo niewielkiej konstrukcji mogą one dokonywać pomiarów na dużych odległościach. Na przykład czujnik odległości R200 oferuje zakres wykrywania 10 m podczas bezpośredniego pomiaru białych obiektów. W wariancie z odbłyśnikiem zakres wykrywania sięga 60 m — wszystko to przy wymiarach wynoszących zaledwie 15 x 41,7 x 50,6 mm.

Dzięki wyjątkowo kompaktowym rozmiarom czujnik R200 z technologią impulsowego pomiaru odległości (PRT) można łatwo zintegrować z ciasnymi konstrukcjami maszyn. Obrotowe złącza wtykowe zapewniają dodatkową elastyczność podczas montażu, dzięki czemu nawet w najciaśniejszych przestrzeniach można wykonywać wymagające zadania pomiarowe. Czujniki odległości są stosowane na przykład w systemach przenośników, na automatycznych podnośnikach w magazynach wysokiego składowania lub na przenośnikach jednoszynowych w zakładach produkcyjnych branży motoryzacyjnej. Nie tylko ich wydajność, lecz także ekonomiczna konstrukcja sprawiają, że czujniki stanowią optymalne rozwiązanie w szerokiej gamie zastosowań.Dzięki niezwykle kompaktowej konstrukcji czujnik R200 z technologią PRT mieści się nawet w małych automatycznych podnośnikach. Na przykład w wersji z odbłyśnikiem czujnik mierzy położenie końcowe rzędu półek na odległości do 60 m.

Zorientowana na przyszłość seria czujników z interfejsem IO-Link

Czujnik R200 z technologią impulsowego pomiaru odległości (PRT) to najnowszy członek serii R10x/R20x firmy Pepperl+Fuchs, która obejmuje wszystkie urządzenia fotoelektryczne zamknięte w pięciu standardowych obudowach. Użytkownicy korzystają zatem z koncepcji intuicyjnej obsługi i wyświetlania — ujednoliconej w całej serii. Podobnie jak inne czujniki z serii R10x i R20x, nowy czujnik odległości został zaprojektowany z myślą o przyszłości: Czujnik R200 z technologią PRT jest wyposażony w ustandaryzowany interfejs IO-Link w najnowszej wersji 1.1.3 wraz z rozwiązaniem Smart Sensor Profile. Można go więc łatwo zintegrować ze środowiskami Przemysłu 4.0.


Najważniejsze zalety fotoelektrycznego czujnika odległości R200 z technologią PRT

  • Wysoce precyzyjny pomiar odległości w zakresie do 10 m, opcjonalnie do 60 m w wersji z odbłyśnikiem
  • Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja — większa elastyczność w przypadku ograniczonej przestrzeni
  • Inteligentna technologia impulsowego pomiaru odległości (PRT) o powtarzalnej precyzji na poziomie ≤3 mm
  • Znormalizowany interfejs IO-Link z rozwiązaniem Smart Sensor Profile na rzecz przyszłościowej automatyzacji
  • Zoptymalizowana, ekonomiczna konstrukcja zapewniająca maksymalną elastyczność

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Czujniki fotoelektryczne z serii R10x i R20x

Po raz pierwszy dostępna jest pełna gama rozwiązań obejmujących urządzenia fotoelektryczne oraz innowacyjne technologie w identycznych obudowach. Użytkownicy korzystają z jednolitej koncepcji obsługi w ramach całej oferty. Poznaj serie R100, R101, R103, R200 i R201...