Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Historia firmy Pepperl+Fuchs

Nasze dziedzictwo to coraz to nowe osiągnięcia, innowacje i bliskie relacje z klientami

Wszystko zaczęło się w roku 1945 od tego małego zakładu naprawiającego radioodbiorniki.
Wszystko zaczęło się w roku 1945 od tego małego zakładu naprawiającego radioodbiorniki.

Firma Pepperl+Fuchs została założona w 1945 roku przez Waltera Pepperla i Ludwiga Fuchsa jako zakład naprawy radioodbiorników. Do roku 1948 działalność firmy rozszerzyła się na inne produkty elektroniczne, co doprowadziło do opracowania pierwszego czujnika zbliżeniowego w 1958 roku oraz pierwszego wzmacniacza tranzystorowego z obwodem iskrobezpiecznym.

Skromne początki nie przeszkodziły nam w wypracowaniu pozycji czołowego producenta w dziedzinie czujników, rozwiązań iskrobezpiecznych oraz urządzeń elektrycznych w wykonaniu przeciwwybuchowym. Jesteśmy dumni z naszej firmy, naszego dziedzictwa i kolejnych osiągnięć, innowacji i bliskich relacji, które nawiązaliśmy z klientami. Wybierz się z nami w podróż w czasie i poznaj najważniejsze wydarzenia z bogatej historii naszej firmy.


 

1945Technik radiowy Walter Pepperl i bankier Ludwig Fuchs zakładają w listopadzie, w Mannheim Sandhofen, warsztat napraw radiowych. Nowa spółka bardzo szybko rozpoczyna produkcję transformatorów. W kolejnych latach Pepperl+Fuchs staje się głównym dostawcą firm przemysłowych w Mannheim.
1955Firma wraz z 40 pracownikami wyprowadza się z zakładu radiowego i przenosi do nowego budynku.
1959Powstaje pierwszy czujnik zbliżeniowy. Zapoczątkowuje to produkcję elektroniki.
1964Pierwsze uczestnictwo firmy Pepperl+Fuchs w ważnych targach przemysłowych (Achema we Frankfurcie).
1968Pierwszy udział w targach HMI Hannover Messe.
1971Budynek w Sandhofen pęka w szwach — pora na kolejną przeprowadzkę Pepperl+Fuchs. Powstaje nowy budynek firmy w Mannheim-Schönau, nowoczesny zakład przemysłowy zajmujący powierzchnię 10 000 metrów kwadratowych. Koniec produkcji transformatorów.
1973W Anglii spółka tworzy pierwszą zagraniczną organizację sprzedaży. Od 1980 roku specjalistyczne podzespoły przeznaczone na rynek brytyjski są produkowane na miejscu.
1976Prawna forma działalności firmy zmienia się ze spółki jawnej (OHG) na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH) oraz spółkę komandytową (Co. KG).
1977Dwukrotne zwiększenie powierzchni w wyniku rozbudowy z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.
1979Otwarcie w Singapurze pierwszego zakładu produkcyjnego poza Europą w celu utorowania sobie drogi na rynki azjatyckie i utrzymania konkurencyjności w Europie. Pierwszy krok na drodze ku globalizacji.
1988Przejęcie firmy przez Michaela Fuchsa, syna Ludwiga Fuchsa, oraz Clausa Michaela, zięcia Waltera Pepperla. Zmiana formy prawnej prowadzonej działalności na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (GmbH).
1990Kolejna rozbudowa budynku firmy w Mannheim-Schönau.
1991Utworzenie działów AUTOMATYZACJI PRODUKCJI oraz AUTOMATYZACJI PROCESÓW.
1991Pepperl+Fuchs przejmuje przedsiębiorstwo RUF w Mannheim i dodaje do swojej gamy produktów urządzenia do kontroli poziomu.
1993Pierwszy certyfikat zgodności z wymogami normy DIN EN ISO 9001.
1994Sprzedaż firmy Pepperl+Fuchs Systems GmbH korporacji Honeywell i zakończenie produkcji systemów bezpieczeństwa w celu skoncentrowania się na podstawowych obszarach działania.
1996Przejęcie przez firmę Pepperl+Fuchs przedsiębiorstwa Hohner z Tuttlingen i uzupełnienie gamy produktów o enkodery obrotowe.
1997Założenie na Węgrzech firmy PLAMET Kft. dostarczającej elementy z tworzyw sztucznych i metali.
2000Rozszerzenie gamy produktów i umocnienie pozycji na rynku dzięki przejęciu firmy Visolux GmbH z Berlina (podzespoły fotoelektryczne do układów automatyki) oraz przejęciu działu korporacji Honeywell w USA zajmującego się czujnikami zbliżeniowymi i fotoelektrycznymi, co umożliwia lepszą obsługę rynku amerykańskiego. Przejęcie włoskiej firmy Elcon Instruments wskazuje nowy strategiczny kierunek rozwoju działu automatyzacji procesów.
2000Rozpoczęcie produkcji na wyspie Bintan w Indonezji.
2003Zakup systemów przewietrzania i kontroli ciśnienia od firmy Bebco Industries EPS z USA.
2004Wzbogacenie gamy produktów o systemy pozycjonowania PCV dzięki przejęciu firmy Omnitron AG oraz o systemy kodowania położenia — również w wyniku przejęcia.
2005Rozszerzenie działalności biznesowej w zakresie systemów i rozwiązań w dziale automatyzacji procesów o monitory i komputery firmy Extec Oesterle GmbH.
2006Wzbogacenie oferty w dziedzinie automatyzacji procesów przez zakup działu firmy Cooper Crouse-Hinds GmbH rozwijającego rozwiązania iskrobezpieczne oraz firmy OJ Electronics zajmującej się systemami nadzoru separatorów (SAS). Przejęcie firmy VMT Vision Machine Technic Bildverarbeitungssysteme GmbH i jej integracja z działem automatyzacji produkcji.
2007W kwietniu rozpoczyna się budowa nowego gmachu administracyjnego.
2008Firma Pepperl+Fuchs obchodzi „50. urodziny czujnika zbliżeniowego”. W maju 2008 roku 175 pracowników przeprowadza się do nowoczesnego budynku z miejscami pracy dla 240 osób na 4 piętrach o łącznej powierzchni 7000 metrów kwadratowych.
2010Pepperl+Fuchs przejmuje dział czujników zbliżeniowych od firmy Siemens. W ten sposób zwiększa swoje portfolio indukcyjnych czujników zbliżeniowych oraz czujników fotoelektrycznych, a jednocześnie umacnia swoją pozycję na rynku czujników ultradźwiękowych stosowanych w automatyzacji produkcji.
2012Inauguracja działalności naszego Centrum Dystrybucji Europejskiej w Mannheim.
2012Pepperl+Fuchs przejmuje firmę GOVAN Industries w Melbourne w Australii.
2013Pepperl+Fuchs nabywa akcje swojego dystrybutora, firmy Sensonor Oy z Finlandii.
2014Nasze Centra Rozwiązań Inżynieryjnych rozpoczynają działalność na całym świecie. Powstają indywidualnie opracowane rozwiązania z zakresu ochrony przed wybuchem, dostarczane w stanie gotowym do montażu.
2015Firmę przejmuje następne pokolenie właścicieli — Monika Müller-Michael i Michael Fuchs Jr.
2015Zakup Petroleum Safety Products Ind. w Chennai w Indiach oraz MACtek Corporation w Twinsburgu w stanie Ohio.
2015Otwarcie nowego centrum dystrybucji w Afryce Południowej.
2016Oficjalna inauguracja działalności naszego Światowego Centrum Dystrybucji w Singapurze. Wszystkie produkty wytwarzane w zakładach w Azji są tam magazynowane i dostarczane do odbiorców na całym świecie.
2017Dzięki przejęciu ecom instruments firma Pepperl+Fuchs uzupełnia swoje portfolio produktów oraz know-how w dziedzinie ochrony przed wybuchem o rozwiązania mobilne.
2019Pepperl+Fuchs zmienia swoją formę prawną na spółkę giełdową (AG). Jest to pierwszy krok na drodze do stopniowego przekształcenia się w spółkę europejską (Societas Europaea) do 2020 r.
2020Pepperl+Fuchs zmienia swoją formę prawną na spółkę europejską (Societas Europaea).
2024Obecnie Pepperl+Fuchs zatrudnia około 6850 pracowników w różnych zakładach w Niemczech, USA, Singapurze, na Węgrzech, w Indiach, Indonezji, Wietnamie i Czechach. Firma ma ponad 80 spółek zależnych i jest liderem w branży projektowania i produkcji czujników elektronicznych oraz podzespołów przeznaczonych na globalny rynek automatyki.

 


amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.

Przeczytaj publikacje prasowe

W naszej sekcji publikacji prasowych znajduje się przegląd najważniejszych artykułów i wiadomości dotyczących produktów, przygotowanych dla wydawców i edytorów.