Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Czujniki i enkodery obrotowe

Dostępne są różne wersje czujników indukcyjnych i fotoelektrycznych oraz enkoderów obrotowych podłączanych bezpośrednio do sieci AS-Interface. Czujniki z wbudowanym układem AS-Interface oferują znaczące korzyści, takie jak samokontrola, ulepszona diagnostyka (np. ostrzeżenie o awarii) lub możliwość przypisania parametrów do czujnika (na przykład wybór trybu działania NO/ NC). Urządzenia zbudowane zgodnie ze specyfikacją w wersji 2.1 umożliwiają podłączenie do sieci nawet 62 czujników.


Czujniki indukcyjne AS-Interface

Czujniki indukcyjne do sieci AS-Interface
Czujniki indukcyjne do sieci AS-Interface

Dostępne są różne wersje indukcyjnych czujników AS-Interface:

  • Cylindryczne czujniki M12 i M30 w wersji wpuszczanej i do montażu powierzchniowego

Czujnik indukcyjny VariKont L do sieci AS-Interface
Czujnik indukcyjny VariKont L do sieci AS-Interface
  • VariKont L

Konstrukcja umożliwia montaż bez użycia narzędzi, a 4 wskaźniki LED usytuowane w narożnikach urządzenia sygnalizują stan przełączenia i napięcie robocze. Wskaźniki LED są czytelne pod dowolnym kątem.


Enkodery obrotowe

Obrotowe enkodery absolutne
Obrotowe enkodery absolutne
Enkodery absolutne są używane w wielu zastosowaniach wymagających pozycjonowania. Są szybkie, wykorzystują kilka urządzeń podrzędnych i 4 układy AS-Interface, a w pojedynczym cyklu sieci mogą aktualizować 16-bitowe wartości pozycjonowania i przesyłać informacje o położeniu do sieci wyższego poziomu lub karty skanowania PLC.

Pobierz bezpłatnie: Opracowanie na temat protokołów komunikacyjnych opartych na TCP (PDF)

W tym bezpłatnym opracowaniu w formacie PDF porównano różne protokoły komunikacyjne oparte na protokole TCP (AMQP, OPC UA, MQTT, REST API), które sprawdziły się w działaniu i uznawane są za podstawę rozwiązań IIoT oraz Przemysłu 4.0. Pobierz bezpłatny dokument już teraz!

Gama produktów AS-Interface

Zapoznaj się z pełną gamą naszych produktów AS-Interface.