Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Urządzenia sygnalizacyjne i inne produkty (Ex d, Ex e)

Jako światowy lider w dziedzinie produktów i rozwiązań dla obszarów zagrożonych wybuchem firma Pepperl+Fuchs oferuje szeroką gamę wysokiej jakości produktów sygnalizacyjnych przeznaczonych do wielu branż i zastosowań. Asortyment urządzeń dźwiękowych, optycznych i wielofunkcyjnych oraz przyciski alarmowe zostały zatwierdzone do użytku na całym świecie w obszarach zagrożonych wybuchem gazu i pyłu. Szerokie portfolio różnych opcji jasności i głośności ułatwia znalezienie odpowiedniego rozwiązania do poszczególnych zastosowań. Urządzenia sygnalizacyjne są wykonane z odpornego na korozję aluminium lub poliestru wzmocnionego włóknem szklanym (GRP), dzięki czemu doskonale nadają się do stosowania w najtrudniejszych warunkach przemysłowych. Nadają się do montażu na ścianie, suficie lub podłodze, dzięki czemu można je zamontować w najdogodniejszym miejscu.

Oferta urządzeń sygnalizacyjnych jest uzupełniona przez elektroniczny system uziemienia do uziemienia urządzeń przenośnych.

Zapytaj naszych ekspertów i znajdź właściwe rozwiązanie dla Twojego zastosowania!


Solidna gama ręcznych przycisków alarmowych do obsługi przeciwpożarowych i przeciwgazowych systemów alarmowych, dostępnych w obudowach z żeliwa, lanego aluminium i poliestru wzmocnionego włóknem szklanym. Przyciski ze zbijaną szybką firmy Pepperl+Fuchs są atestowane do użytku w strefach 1, 2, 21 i 22 i dostępne wersjach z rezystorami zakończenia linii (EOL) i/lub szeregowymi rezystorami kontrolnymi lub bez takich rezystorów.

Strefy produkcyjne i maszyny ruchome, takie jak podnośniki, są wyposażone w lampy sygnalizacyjne w celu sygnalizacji stanu lub położenia sprzętu dla personelu pracującego w pobliżu. Lampy takie są dostępne w kilku kolorach kloszy.