Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Uniwersalne czujniki wizyjne

Zestaw narzędzi wizyjnych z możliwością elastycznego łączenia

Zastosowania przemysłowe wymagają dużej elastyczności i równie małej podatności na błędy — czy to w budowie maszyn i obiektów przemysłowych, technologii przenośników, czy w przemyśle opakowaniowym. W takich zastosowaniach elastycznie łączone czujniki wizyjne 2D z serii VOS zapewniają szybkie i niezawodne wyniki pomiarów oraz umożliwiają precyzyjną kontrolę jakości oraz dozór. Uniwersalne czujniki nadają się do szerokiego zakresu zastosowań, które zazwyczaj wymagają złożonych systemów wizyjnych:

  • Pozycjonowanie i prowadzenie obiektów
  • Wykrywanie i dopasowywanie cech
  • Pomiar optyczny
  • Odczytywanie kodów 1D/2D i rozpoznawanie tekstu (OCR)

Portfolio obejmuje kilka wariantów: Oprócz zintegrowanego oświetlenia, czujniki wizyjne VOS1000 i VOS2000 posiadają również mechaniczne nastawienie ostrości, co rozszerza odległości pomiarowe. Dlatego te kompaktowe kamery nadają się do wszystkich standardowych aplikacji ze światłem padającym bezpośrednio. Z kolei czujniki VOS2000 i VOS5000, jako modele z mocowaniem C-mount obiektywów, nadają się do zadań pomiarowych z bardziej złożonymi scenariuszami oświetlenia, jak również do zastosowań na większych odległościach pomiarowych, które wymagają dodatkowego oświetlenia. Dzięki wymiennym obiektywom wielkość pola pomiarowego modeli z mocowaniem C-mount obiektywów można również precyzyjnie dostosować do wybranej odległości pomiarowej.Uniwersalne czujniki wizyjne VOS 2-D

Uzyskaj więcej informacji na temat uniwersalnych czujników wizyjnych VOS 2-D z oprogramowaniem niewymagającym licencji oraz koncepcją modułową.