Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

SmartRunner Matcher Extended — najlepszy w porównywaniu profili

2018-03-19

Light grid sensor SmartRunner Matcher Extended
Najnowsza wersja czujnika SmartRunner Matcher Extended może przechowywać do 32 profili odniesienia.

Coraz częstsze wykorzystanie robotów w zakładach produkcyjnych stwarza zarówno możliwości, jak i wyzwania: Konieczne staje się dostosowanie coraz większej liczby procesów do zmieniających się obiektów i warunków. Wymaga to zastosowania elastycznych rozwiązań czujników, takich jak udoskonalony model SmartRunner Matcher Extended, który może przechowywać do 32 profili odniesienia. Jego użycie pozwala sprawdzać prawidłowość różnych rodzajów obiektów bez konieczności przeprowadzania czasochłonnej rekonfiguracji. Nowy laserowy czujnik triangulacyjny może wykrywać przemieszczenie obiektu docelowego w zdefiniowanym zakresie tolerancji i wyświetlać jego wartość w osi x i z. Zapewnia to płynne i precyzyjne chwytanie i pozycjonowanie, a jednocześnie pozwala minimalizować czas przestojów dzięki zapobieganiu uszkodzeniom produktu. 


Technologia czujników dostosowana do wymagań


Czujnik SmartRunner Matcher Extended może aktywować, wykryć i dopasować jeden z wcześniej zapisanych profili odniesienia.

Udoskonalony czujnik SmartRunner Matcher Extended bazuje na technologii, która w unikalny sposób łączy triangulacyjny czujnik laserowy z czujnikiem wizyjnym 2D wyposażonym we wbudowane diody LED. Czujniki, które zostały zoptymalizowane i skonfigurowane do konkretnych zastosowań, mogą aktywować, wykrywać i dopasowywać jeden z wcześniej zapisanych profili odniesienia. Stan ani kolor powierzchni nie mają wpływu na wyniki pomiaru. Technologia SmartRunner umożliwia także przekształcenie nieprzetworzonych danych w łatwe do przetworzenia sygnały „prawidłowy” lub „nieprawidłowy”, co upraszcza korzystanie z rozwiązania. Obsługa i integracja są również proste — nie potrzeba do nich komputera, specjalistycznej wiedzy ani wykwalifikowanego personelu. Dzięki kompaktowej obudowie czujnik SmartRunner Matcher Extended może być z łatwością stosowany tam, gdzie ilość wolnego miejsca jest ograniczona. Dodatkową swobodę zapewnia złącze z możliwością obrotu o 90 stopni. 

Charakterystyka

  • Dostosowany do określonych zastosowań laserowy czujnik triangulacyjny ułatwia rozruch, integrację procesów i ocenę
  • Możliwość przechowywania do 32 profili odniesienia; brak potrzeby ponownej konfiguracji
  • Porównywanie profili bez względu na jakość i kolor powierzchni
  • Kompaktowa obudowa zapewnia szeroki zakres zastosowań

e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify — magazyn firmy Pepperl+Fuchs

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o sukcesach, raporty dotyczące zastosowań, wywiady oraz nowości z lokalnych rynków.