Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Firma Pepperl+Fuchs zdobywa dwie nagrody w zakresie innowacji w Niemczech w 2018 roku

2018-07-18

German Innovation Award 2018
Niemiecka Rada Wzornictwa nominuje produkty przyjazne dla użytkownika.

Produkty firmy Pepperl+FuchsSmartRunner Matcher i safePXV/safePGV zostały ogłoszone zwycięzcami w kategorii „Technologie elektroniczne” i otrzymały Niemiecką Nagrodę za Innowacyjność 2018. Ustanowiona przez niemiecki parlament i ufundowana przez niemiecki przemysł nagroda jest przyznawana przez Niemiecką Radę Wzornictwa od 1953 roku.


Rozwiązanie SmartRunner Matcher otrzymało pierwszą nagrodę dla firmy Pepperl+Fuchs w tym roku. Bazuje ono na technologii SmartRunner, która w łączy technologię triangulacji laserowej z wykorzystaniem czujnika wizyjnego 2D wyposażonego w diody LED. Rozwiązanie SmartRunner Matcher jest między innymi używane do porównywania profili wysokości w produkcji samochodów. Poprzez porównanie zapisanych profili odniesienia urządzenie identyfikuje zeskanowany obiekt i określa, czy został on odpowiednio umieszczony. SmartRunner ocenia złożone dane wizyjne i przekształca je w proste sygnały cyfrowe.


Nagrodzone zostały również systemy pozycjonowania safePXV/safePGV. Oparty na technologii wielokrotnej nadmiarowości, system safePXV umożliwia pozycjonowanie absolutne, a rozwiązanie safePGV zapewnia niezawodną nawigację pojazdów sterowanych autonomicznie (AGV). Oba systemy gwarantują poziom SIL 3/PL e przy użyciu pojedynczego czujnika. Głowica odczytująca 2D nowego systemu pozycjonowania absolutnego służy do odczytu kolorowych kodów z taśmy Data Matrix. Oprogramowanie przetwarza otrzymane informacje na podstawie bezpiecznego algorytmu czujnika i przekazuje je do bezpiecznego układu PLC. Po raz pierwszy wysoki poziom bezpieczeństwa, który wcześniej mógł zostać osiągnięty przy użyciu wielu czujników, jest teraz gwarantowany przez jeden czujnik.

Niemiecka Rada Wzornictwa nominuje przyjazne dla użytkownika produkty, które wyróżniają się dodatkowymi korzyściami w porównaniu do istniejących rozwiązań.


e-news

Zasubskrybuj nasz biuletyn i regularnie otrzymuj wiadomości oraz ciekawe informacje ze świata automatyki.

Subskrybuj
amplify–The Pepperl+Fuchs Magazine

Odkryj nasz internetowy magazyn! Czekają na Ciebie fascynujące historie o odniesionych sukcesach, raporty dotyczące zastosowań oraz nowości z lokalnych rynków.