Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Bariera Ex do Ethernetu - iskrobezpieczeństwo i izolacja galwaniczna

Bariera Ex do Ethernetu FieldConnex® (Ethernet Isolator) to iskrobezpieczne ograniczenie energii i izolacja galwaniczna w jednym urządzeniu. Pozwala używać Ethernet w strefie 1 obszaru Ex na zasadzie plug and play. To kompaktowe urządzenie zaprojektowano szczególnie do czasowych instalacji i aparatów mobilnych.

Bariera Ex do Ethernetu jest najbardziej użyteczna w maszynach i urządzeniach, które w czasie normalnej pracy musza być często pod- i odłączane lub są instalowane na krótki czas. Zapewnia iskrobezpieczeństwo i izolację galwaniczną przy 100 Mbit/s.

Izolacja galwaniczna została zastosowana celowo. Eliminuje konieczność wyrównywania potencjałów i uziemienia pomiędzy strefą bezpieczną i punktem podłączania w strefie Ex. A co z kablem? Można zastosować elastyczny kabel ethernetowy.

Pepperl+Fuchs jest ekspertem w dziedzinie infrastruktury sieci przemysłowych i ochrony przed wybuchem. Przy współpracy z OEM (producentami urządzeń), nasza wiedza umożliwia integrację iskrobezpiecznego Ethernetu z praktycznie każdym urządzeniem klienta.

Z Barierą Ex do Ethernetu kosztowne i nieelastyczne instalacje przechodzą do przeszłości. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, bariera emituje bardzo mało ciepła, co jest szalenie ważne gdy miejsca w obudowach jest niewiele i jest ono kosztowne. Najwyższej klasy obwody elektryczne zapewniają długi czas bezawaryjnej pracy – zaleta wszystkich produktów Pepperl+Fuchs i podstawowe dzisiaj wymaganie w automatyzacji procesów.