Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Zaawansowana diagnostyka

Sieć fieldbus w prosty sposób — koncentracja na użytkownikach

Warstwa fizyczna fieldbus magistrali FOUNDATION fieldbus H1 i PROFIBUS PA zmienia się w łatwy w zarządzaniu zasób dzięki zaawansowanemu modułowi diagnostycznemu (ADM). Moduł ADM automatyzuje rozruch i dokumentowanie, monitoruje segment magistrali fieldbus w trybie online i identyfikuje usterki w czasie rzeczywistym.

Wbudowany system ekspercki uczy się i interpretuje wartości elektryczne i zachowania poszczególnych segmentów. Zespół ds. utrzymania ruchu instalacji otrzymuje wczesne, łatwe do zrozumienia ostrzeżenia. Jest to możliwe dzięki prostemu wyświetlaniu informacji dla użytkownika:

  • Commissioning ​Wizard
  • Wyświetlacz diagnostyczny
  • Widoki monitorowania segmentów ze wskazaniem kolorów NAMUR zgodnie z NE 107
  • Funkcja eksportowania danych do analizy trendów długoterminowych

Dzięki ADM zarządzanie magistralą fieldbus jest teraz znacznie łatwiejsze. Informacje są dostępne bez konieczności opuszczania bezpiecznej sterowni. W celu zapewnienia bezpieczeństwa personelu w zakładzie uniknięto niepotrzebnych wyjazdów terenowych.


Jakość instalacji w zasięgu ręki — FDH-1

Mobilne urządzenie do diagnostyki magistrali fieldbus FDH-1
Mobilne urządzenie do diagnostyki magistrali fieldbus FDH-1

Mobilne urządzenie do diagnostyki magistrali Fieldbus (FDH-1) jest jedynym przenośnym rozwiązaniem z wbudowanym systemem eksperckim. Urządzenie FDH-1 oferuje funkcje sprawdzania i monitorowania jakości warstwy fizycznej magistrali fieldbus zarówno początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom. Nasi użytkownicy mogą sprawdzać:

  • jakość instalacji za jednym naciśnięciem przycisku,
  • użyteczność istniejącego kabla w magistrali fieldbus,
  • komunikaty systemu eksperckiego zawierające zwięzłe porady dotyczące jakości i możliwego usuwania usterek w instalacji.

Zarządzanie dostępnością: Diagnostyka, wykrywanie i izolowanie typowych usterek

Największa dostępność i minimalizacja błędów to jedne z najważniejszych kwestii w zakładach przetwórczych. Prowadzone od 2001 roku badania nad instalacjami magistrali fieldbus umożliwiły naszym naukowcom i inżynierom zaprojektowanie podzespołów i akcesoriów magistrali fieldbus, które wykrywają i izolują tego typu usterki. Podzespoły, które mogą być włączone do diagnostyki w terenie, wykrywają, alarmują i w miarę możliwości izolują te usterki.


Przejmij kontrolę nad większą liczbą zasobów

Monitorowanie szafy sterowniczej wymaga dodatkowych wejść i wyjść. Są one teraz dostępne z bramami diagnostycznymi — centralnym elementem procesu zaawansowanej diagnostyki w systemie DCS. Stan urządzeń grzewczych i chłodzących, monitorowanie stanu wentylatorów i informacje o nieupoważnionym dostępie do sterowni jako komunikaty alarmowe.

Akcesoria do monitorowania i alarmowania o przedostawaniu się wody do skrzynek przyłączeniowych lub obudów przyrządów. Urządzenia przeciwprzepięciowe alarmują o wymaganej wymianie. Testowanie i ponowne testowanie w terenie nie jest już konieczne.


Sterowanie jest łatwe i zintegrowane z każdym systemem DCS

Dzięki możliwości wyboru opcji integracji przez sieć Ethernet, FF-H1, lub PROFIBUS DP użytkownik może zintegrować wszystkie komunikaty i alarmy z DCS. Magistrala fieldbus staje się łatwym w zarządzaniu, zdrowym i niezawodnym zasobem wymaganym przez współczesne systemy automatyzacji procesów.

Od decyzji, poprzez planowanie, montaż i rozruch, aż do eksploatacji i utrzymania ruchu: Odkryj, jak najlepiej wykorzystać naszą infrastrukturę fieldbus…

Mobilne urządzenie do diagnostyki magistrali Fieldbus FDH-1

Mobilne urządzenie do diagnostyki magistrali Fieldbus FDH-1 zapewnia najlepszą wydajność infrastruktury