Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Monitorowanie szafki sterowania

Monitorowanie szafki z zaawansowaną bramą diagnostyczną
Monitorowanie szafki z zaawansowaną bramą diagnostyczną

Monitorowanie i kontrolowanie warunków wewnątrz szafki może mieć kluczowe znaczenie zwłaszcza w wymagających środowiskach:

  • Wysoka lub niska temperatura
  • Wilgotność
  • Stan wentylatora
  • Wyjścia stanu zasilaczy zbiorczych lub innych urządzeń
  • Nieupoważniony dostęp

Zaawansowana bramka diagnostyczna FieldConnex® jest wyposażona w dyskretne i analogowe wejścia oraz dwa przekaźniki zasilania do monitorowania i regulacji wszystkich powyższych warunków, a także w razie potrzeby innych parametrów. 

Wszystkie elementy można łatwo zintegrować z systemem DCS jako w pełni funkcjonale urządzenie FF. Bramka jest wyposażona w łatwy w konfiguracji blok funkcyjny, który umożliwia wykonywanie za pomocą kilku kliknięć myszą wielu rutynowych zadań, takich jak wstępnie skonfigurowane i wybierane sterowanie wentylatorem i klimatyzacją.

W miejscach, gdzie szafy sterowni magistrali fieldbus nie mają takiej infrastruktury, brama diagnostyczna uzupełnia tę lukę. Jest ona zintegrowana z zaawansowaną diagnostyką FieldConnex®. Wymagany jest tylko zakup podzespołów i we/wy  Konfiguracja jest taka sama, jak w przypadku każdego innego instrumentu FF — jest dobrze znana personelowi zajmującemu się podłączeniem systemu automatyzacji do sieci.