Wsparcie Czujników Przemysłowych
Wsparcie Ochrony przed wybuchem

Wysokotemperaturowy system identyfikacji

Firma Pepperl+Fuchs oferuje wytrzymałe przemysłowe systemy identyfikacji do szerokiej gamy środowisk i procesów produkcyjnych. Nasz wysokotemperaturowy system identyfikacji został zaprojektowany do pracy w temperaturze do 500°C.

Systemy identyfikacji wykorzystujące kody kreskowe lub tagi RFID są stosowane w zautomatyzowanej produkcji wielu produktów. W niektórych operacjach produkcyjnych, takich jak suszenie, utwardzanie klejów i malowanie, występują wysokie temperatury.

Takie etapy produkcji są bardzo wymagające dla znaczników RFID lub kodów kreskowych. W niektórych zastosowaniach, jeśli znacznik jest wielokrotnego użytku, preferowanym rozwiązaniem może być RFID.

W innych zastosowaniach etykiety z kodami kreskowymi lub znaczniki RFID muszą wytrzymać zmienne cykle o temperaturze do kilkuset stopni. W niektórych przypadkach gwałtowne zmiany temperatury powodują, że elementy elektroniczne lub baterie w znacznikach RFID nie sprawdzają się w danym zastosowaniu.

Wysokotemperaturowy system identyfikacji OIT to rozwiązanie bezpośrednio znakujące części dwuwymiarowym kodem, który staje się trwałą częścią produktu. Symbologia może wykorzystywać zarówno standardowe i uznane w branży kody Data Matrix, jak i zdefiniowane przez klienta (a zatem bezpieczne). Dzięki użyciu standardów ECC200 Data Matrix dane mogą być nadmiarowe, a tym samym odporne na uszkodzenia. Zanieczyszczenia lub farba nie mają wpływu na czytelność, ponieważ kontrast jest optymalizowany przez zintegrowane oświetlenie podczerwone.


Właściwości:

  • Odporne na wysoką temperaturę arkusze kodów, przeznaczone do pracy w temperaturze do 500°C
  • Doskonale dostosowane do zastosowań w warsztatach lakierniczych, piekarniach i innych miejsc, w których występują wysokie temperatury
  • Zapewniają pewną identyfikację w całym procesie produkcyjnym
  • Łatwe łączenie z wszystkimi powszechnie używanymi sterownikami
  • Wykrywanie do 1 miliona obiektów
  • Łatwa regulacja
  • Jednoczęściowa obudowa, brak dodatkowych komponentów


Wysokotemperaturowy system identyfikacji z arkuszem kodów
Identyfikacja optyczna

Od czytników kodów 2D i urządzeń ręcznych po skanery kodów kreskowych i rozwiązania specjalne — znajdź najlepsze rozwiązanie do identyfikacji optycznej dla danego zastosowania.