Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Měření hladiny prostřednictvím ultrazvukových senzorů řady F65

Ultrazvuková technologie zajistí správnou úroveň hladiny

Produkty řady F65 jsou k dispozici se třemi různými měřicími rozsahy pro použití v kontejnerech různých velikostí
Produkty řady F65 jsou k dispozici se třemi různými měřicími rozsahy pro použití v kontejnerech různých velikostí

Měření hladiny se využívá u širokého spektra aplikací. Na látce nezáleží – pomocí ultrazvukové technologie lze detekovat téměř každý materiál. Kapalné látky jako mléko, chemikálie, lak nebo dokonce kal nebo sypké látky lze sledovat nepřetržitě. Proto není problém přesně monitorovat úroveň naplnění sil nebo nádrží používaných v mlékárenském průmyslu, chemických závodech, závodech na zpracování minerálů a v mnoha dalších provozech.

Vynikající využití nacházejí ultrazvukové senzory řady F65 zejména u uzavřených kontejnerů. Chcete-li detekovat kapalinu uvnitř kontejneru pomocí ultrazvukového senzoru, vyvrtejte do středu víka otvor o průměru 30 mm. Poté namontujte senzor ve speciálním pouzdru i s těsněním přímo na kontejner. Produkty řady F65 jsou k dispozici pro tři různé měřicí rozsahy (6–50 cm, 20–150 cm a 25–250 cm), což umožňuje použití v kontejnerech různých velikostí.


Různé varianty umožňují optimální přizpůsobení pro příslušné využití

Produkty řady F65 pro měření hladiny jsou k dispozici v různých verzích:

  • s analogovým výstupem pro nepřetržitou kontrolu úrovně naplnění, přídavným spínacím výstupem pro ochranu proti přeplnění, nebo
  • se dvěma spínacími výstupy pro minimální a maximální úroveň naplnění

U zařízení se dvěma spínacími výstupy (UCxxx-F65-E8R2-V15) je výstup Smax vyhrazen pro maximální úroveň naplnění (ochrana proti přeplnění) a výstup Smin pro minimální úroveň naplnění (prázdná nádoba).

Spínací bod minimální úrovně Smin se programuje prostřednictvím vstupu „XI“. Pomocí programovacího adaptéru UB-PROG4-V15 lze tento postup provést dokonce mnohem snadněji.


Snadné nastavení a konfigurace

Produkty řady F65 se snadno instalují do kontejnerů
Produkty řady F65 se snadno instalují do kontejnerů

K nastavení a konfiguraci je pro všechny verze produktů řady F65 k dispozici software programovacího rozhraní 3RX4000-PFSONPROG pro operační systém Windows“.

Prvním krokem je montáž senzoru do středu kontejneru. Senzor musí být namontován tak, aby zvukový kužel ultrazvukového senzoru nedosáhl na strany kontejneru a neúmyslně nedetekoval sváry nebo nečistoty. V úvahu je nutné vzít i slepou zónu mezi hlavou senzoru (bílá) a měřicím rozsahem. Pokud se úroveň naplnění nachází ve slepé zóně, může dojít k nesprávnému měření.

Ultrazvuková technologie zaujme nejen snadnou ovladatelností, ale také přesností a spolehlivostí. Využijte naše know-how a kontrolujte úroveň naplnění ve svých kontejnerech pomocí ultrazvukových senzorů od společnosti Pepperl+Fuchs.


Přehled výhod

  • Spolehlivá detekce kapalných látek a sypkého materiálu
  • Nepřetržité a přesné sledování
  • Ochrana proti přeplnění
  • Snadná dodatečná instalace na nádoby
  • Různé verze pro optimální přizpůsobení vaší aplikaci

Soubory PDF ke stažení: Průvodci technologiemi ultrazvukových senzorů