Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Detekce palety na vysokozdvižném vozíku

Přesné umístění pomocí ultrazvukových senzorů

Díky malým rozměrům lze ultrazvukový senzor řady Varikont L2 bez problémů namontovat na závěsnou tyč nad vysokozdvižný vozík a s jeho pomocí určit polohu palet
Díky malým rozměrům lze ultrazvukový senzor řady Varikont L2 bez problémů namontovat na závěsnou tyč nad vysokozdvižný vozík a s jeho pomocí určit polohu palet

Celosvětově roste poptávka po spolehlivém a přesném zařízení pro manipulaci s materiálem a pro další činnosti spojené s logistickými řešeními. Při manipulaci s materiálem je vyžadováno přesné umístění těžkých břemen a efektivní ovládání při vysoké rychlosti. K převážení materiálu se používají vysokozdvižné vozíky, mobilní jeřáby a výškové pracovní plošiny.

Logistické aplikace v odvětví manipulace s materiálem se při převážení těžkých břemen na místo určení obvykle spoléhají na vysokozdvižné vozíky. Ultrazvukové senzory Pepperl+Fuchs monitorují určitou oblast vysokozdvižného vozíku, aby tak zajistily přesnost a spolehlivost.

Díky ultrazvukovým senzorům lze zjistit, zda je paleta na vidlici a jak daleko je vidlice pod paletou zasunuta. Tyto informace umožňují přesnou kontrolu a zajistí spolehlivý převoz materiálu.


Malé a spolehlivé

Chcete-li instalovat ultrazvukové senzory na vidlici vysokozdvižného vozíku, doporučujeme krychlové provedení, například Varikont L2. Jelikož se vysokozdvižné vozíky často používají venku, je nutné zvolit vyšší třídu krytí IP, například IP67. Technologie ultrazvukových senzorů je mimořádně robustní a odolná vůči extrémním podmínkám. I navzdory dešti, mlze nebo bouřím si můžete být jisti, že materiály budou bezpečně dopraveny na místo určení.


Jistota řádně převezeného materiálu

Detekce palet zaručuje, že vidlice bude před zdvihem umístěna dostatečně daleko pod paletou
Detekce palet zaručuje, že vidlice bude před zdvihem umístěna dostatečně daleko pod paletou

Detekce palet zaručuje, že vidlice bude před zdvihem umístěna dostatečně daleko pod paletou. Další parametry stroje, například jeho řízení, nastavují správnou jízdní rychlost. Ta závisí na situaci. Pokud je stožár vysunutý a na vidlici je převážen těžký náklad, použijte nízkou jízdní rychlost. Pokud je stožár vysunutý a na vidlici se žádný náklad nepřeváží, zvolte o něco vyšší rychlost.

Přizpůsobení jízdní rychlosti snižuje riziko nehody a zvyšuje bezpečnost i účinnost stroje. Ultrazvuková technologie může spolehlivě detekovat palety, které jsou prázdné, poškozené, pokryté nátěrem, zabalené do průhledné fólie nebo z kovu. Proto lze materiály bezpečně převézt na místo určení.


Přehled výhod

  • Robustní a odolné senzory
  • Detekce i u nejkomplikovanějších materiálů, jako jsou kov, lak, dřevo nebo fólie
  • Jistota řádně převezeného materiálu
  • Ovládání stroje závisí na zavěšeném nákladu
  • Snížené riziko nehody, zvýšená bezpečnost

Soubory PDF ke stažení: Průvodci technologiemi ultrazvukových senzorů