Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Snímač pro každou situaci – Snímače čárového kódu VB14N ve skladech logistických firem

Spolehlivé řešení pro všechny aplikace čtení

Snímač čárového kódu VB14N je spolehlivé řešení pro všechny druhy aplikací čtení.
Snímač čárového kódu VB14N je spolehlivé řešení pro všechny druhy aplikací čtení.

Moderní závody, kde se manipuluje  materiálem, se často značně liší z hlediska uspořádání budov a konstrukce. Na základě strukturálních vlastností jednotlivých budov existují různé vzdálenostimožnosti orientace pro čtečky čárového kódu, které sledují tok materiálu závodem.

Aby byla zaručena spolehlivá identifikace přepravovaného materiálu přesně ve správný čas, flexibilní snímač je nutností. Se svou rozsáhlou řadou příslušenství je snímač čárového kódu VB14N spolehlivým řešením pro všechny druhy aplikací čtení. Zmenšuje také počet typů snímačů potřebných v závodě z minimálně tří na pouhý jeden.


Různé požadavky, jedno řešení

Ve skladech logistických firem je tok zboží závodem koordinován pomocí čárových kódů. V oblasti příjmu zboží jsou čárové kódy na dodávkách od různých dodavatelů umístěnyrůzných výškách. Ke čtení čárových kódů na stranách obalů je nutný snímač s oscilačním zrcadlem. Nástavec OM-VB14N s oscilačním zrcadlem umožňuje snímači čárového kódu VB14N provádět tento úkol. Produkty jsou závodem přepravovány v přepravkách. Obvykle to znamená nutnost čtení čárového kódu ze strany. Ale pokud jsou v sousedních řadách pásové dopravníky, může být dostupný prostor pro montáž snímače limitován na pouhých několik centimetrů. Řešením je snímačoptikou směřující na stranu, a vychylovací zrcadlo DM-VB14N umožňuje snímači VB14N tento úkol snadno splnit.Čtení se snímačem čárového kódu VB14N

V určitých bodech procesu se přepravky natočí a přepravují se bokem. Čárový kód je potom umístěn na přední části obalu a čte se shora. V tomto případě je nutné čárový kód číst pod úhlem až 45 stupňů, takže se snímač čárového kódu VB14N používá bez vychylovacího zrcadla. V oblasti výstupu zboží jsou balíky umístěny tak, že čárové kódy jsou vždy na jedné ze dvou stran. V závislosti na velikosti balíku je čárový kód umístěn tak, že čáry jsou orientovány vodorovně a jsou v různých výškách. V těchto situacích musí být na obou stranách balíků snímače čárového kóduvelkým čtecím polemmožností síťového propojení. Snímače VB14N mají možnost vzájemného síťového propojení až 32 snímačů pomocí ID-NET, a proto jsou vhodné i pro tento typ aplikace.


Výhody snímače čárového kódu VB14N

  • Vynikající výkonnost čtení i při nízkém kontrastu čárového kódu
  • Funkce učení ovládaná tlačítkem režimu
  • Možnost vzájemného propojení až 32 snímačů prostřednictvím ID-NET™
  • Ideální pro chladírny a mrazírny do -35 °C
  • Rozsáhlá řada příslušenství pro velkou flexibilitu