Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Spolehlivá detekce malých součástek na vibrujících dopravnících

Fotoelektrický senzor ML100-8-HW s detekcí pozadí

Kompaktní fotoelektrický senzor ML100-8-HW s detekcí pozadí
Kompaktní fotoelektrický senzor ML100-8-HW s detekcí pozadí
technologiích pro manipulaci s materiálem jsou možnosti snímání často velmi omezené, pokud se jedná o malé součástky, a vzdálenost součástek se může značně měnit. Typickým příkladem jsou vibrující dopravníky. V těchto systémech je nutný výkonný senzor, která dokáže zpracovat objekty různých typů od tmavých a černých po lesklé a s texturou nebo bez ní. S difuzními senzory ML100-8-HW od společnosti Pepperl+Fuchs získáte ideální řešení snímání zajišťující spolehlivou detekci malých součástek na vibrujících dopravnících.

Spolehlivá detekce předmětů s velkým dosahem detekce

Kompaktní fotoelektrický senzor ML100-8-HW je zacílen na pozadí vibrujícího dopravníku, které je většinou kovové, nebo na přívodní žlab. Senzor funguje jako reflexní senzor bez nutnosti použití dalšího reflektoru. Pozadí je využito jako referenční objekt. Bod sepnutí lze optimálně seřídit pomocí potenciometru na správnou vzdálenost a příslušný objekt. Po tomto seřízení dokáže difuzní senzor snadno rozpoznávat tmavé a černé, malé nebo ploché plastové součástky s velkou efektivitou. Rozsah detekce je 5 mm...350 mm a je dostačující pro všechna běžná uspořádání.


Difuzní senzor ML100-8-HW spolehlivě detekuje malé tmavé a černé plastové součástky na vibrujícím dopravníku.

Úspora místa a snadná instalace

Difuzní senzor ML100-8-HW je miniaturní fotoelektrický senzor, který je obvykle instalován tak, aby mířil dolů na dopravník nebo přívodní kolejnici. Díky miniaturní konstrukci jej lze snadno použít i do stísněných míst pod toto zařízení nebo vedle něho. Fotoelektrický senzor umožňuje velmi snadnou montáž a lze jej instalovat na různých místech podél dopravníku. Nejsou nutné žádné prohlubně pro optické vidlicové senzory.

Spolehlivá detekce malých součástek i na blízkém pozadí

Difuzní senzor ML100-8-HW pracující na principu triangulace spojuje výhody reflexního senzoru s výhodami senzoru s potlačením pozadí. Snímač lze integrovat do systému pro automatický monitoring a zároveň umožňuje dosáhnout přesné detekce objektu díky malému světelnému bodu a malé hysterezi. Podle nastaveného dosahu detekce může fotoelektrický senzor rozpoznávat objekty o velikosti pouhých několik milimetrů umístěné před blízkým pozadímlesklé nebo tmavé a černé objekty.

Difuzní senzor ML100-8-HW v kostce

  • Difuzní senzory s vyhodnocováním pozadí
  • Senzory slouží jako reflexní senzory, pro které nicméně není nutný další reflektor
  • Velký detekční dosah až 350 mm
  • Spolehlivá detekce tmavých a černých i odrazivých či plochých objektů před blízkým pozadím
  • Snadná a prostorově úsporná instalace díky miniaturní konstrukci