Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Čtení kódů přímého označování dílů (DPM) pomocí ruční čtečky OHV1000

Využití

Ruční čtečka OHV1000 – specialista na čtení kódů přímého označování dílů (DPM)
Ruční čtečka OHV1000 – specialista na čtení kódů přímého označování dílů (DPM)

Účinným způsobem, jak identifikovat výrobky v oblastech výroby a logistiky, je označovat je přímo pomocí dvojrozměrných kódů, jako jsou kódy Data Matrix. Tyto kódy, které se na výrobek nebo obrobek aplikují pomocí přímého označování dílů (DPM), vám umožňují kdykoli identifikovat jednotlivé kroky a údaje výroby. Díky tomu je pak možné sledovat celou dobu životnosti výrobku.

Kódy DPM se používají především ve strojírenství a v elektronickém a automobilovém průmyslu. Kódy se umisťují na desky s tištěnými spoji i na kovové a plastové komponenty. Mezi nejběžnější způsoby umisťování kódů přímo na díly patří vypalování laserem, vyrážení a označování inkoustovým tiskem.


Cíl

Cílem je spolehlivé čtení široké škály systémů symbolů kódů spolu s kódy DPM. Patří k nim dlouhé čárové kódy 1D, které se často používají na kartách výrobních příkazů v automobilovém průmyslu. Všechny výsledky čtení musí být automaticky zmapoványsystému ERP. Tento systém se pak používá k dalšímu zpracování dat.

Řešení

Díky patentované dvojité čočce a vysokému rozlišení 1,2 megapixelu umožňuje ruční čtečka OHV1000 současné čtení malých složitých kódů DPM s velikostí modulu do 0,1 mm a delších tištěných čárových kódů 1D a 2D. Protože nemusíte měnit nastavení pokaždé, když narazíte na jiný typ kódu, je čtečka velmi flexibilní a efektivní. Čtečka OHV1000 je tak dokonalým řešením pro práci s různorodými systémy symbolů kódů.

Intuitivní parametrizační software „Vision Configurator“ automaticky zapisuje výsledky čtení do správných polí v systému ERP bez nutnosti časově náročného programování.


Výhody

Ruční čtečka OHV1000 je ideální pro velké množství aplikací a zaručuje spolehlivý výkon při čtení. Je vysoce přizpůsobitelná pro individuální aplikace a lze ji snadno integrovat do systémů ERP.

Nejdůležitější údaje

  • Spolehlivé čtení všech běžných kódů přímého označování dílů (DPM)
  • Detekce všech běžných systémů symbolů kódů 1D a 2D
  • Snadná adaptace na různé velikosti kódů díky dvojité čočce a rozlišení 1,2 megapixelu
  • Jedinečný parametrizační nástroj „Vision Configurator“ umožňuje formátování individuálních výstupních řetězců pro přenos detekovaných dat přímo do systémů ERP
  • Rozhraní USB a RS-232 pro pohodlné připojení
  • Programování celých aplikací přímo na čtečce pomocí jazyka JavaScript