Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Kabely M8 a M12 pro použití v potravinářství

Použití

V potravinářství je hygienická bezpečnost hlavní prioritou, a proto je třeba bezpodmínečně zabránit kontaminaci potravin a obalů způsobené kontaktem se součástkami strojů. V tomto prostředí musí být snímače, akční členy a příslušné propojovací technologie použité při výrobě a balení schopné odolat agresivním čisticím procesům a současně zajistit bezproblémový provoz výrobní linky.


Cíl

Různé zóny v potravinářském průmyslu přinášejí různé nároky na snímače, akční členy a propojovací technologie. V zóně kontaktu s produkty jsou hygienické požadavky přísné, protože výrobek přichází do styku se součástmi systému a poté se vrací do výrobního procesu. Oproti tomu v zóně rozstřiku jsou požadavky méně přísné. V této zóně mohou produkty přijít do kontaktu s částmi stroje, ale nejsou následně dále zpracovávány.


Řešení

Konektory M8 a M12 od společnosti Pepperl+Fuchs jsou speciálně navrženy pro potřeby potravinářské výroby.
Konektory M8 a M12 od společnosti Pepperl+Fuchs jsou speciálně navrženy pro potřeby potravinářské výroby.

Řada produktů společnosti Pepperl+Fuchs pro potraviny a nápoje nabízí řešení hygienické konektivity vytvořené přímo pro potravinářský průmysl. Sortiment produktů uspokojí požadavky obou zón. Řada konektorů M8 a M12 se 4 vývody je speciálně uzpůsobená pro zóny rozstřiku. Konektory s omyvatelnou konstrukcí mají kovové vroubkování a hladký, snadno čistitelný povrch. Výběr materiálů a rozvržení odpovídá jedinečným požadavkům pro tuto zónu.

Ke splnění přísných požadavků v zóně kontaktu s produkty jsou potřeba konektory s hygienickou konstrukcí. Tyto konektory M12 mají vroubkovanou matici z nerezavějící oceli 1.4404, ke které potraviny nemohou přilnout. S důrazem na vysoký standard kvality byly konektory M12 navrženy pro použití v zóně kontaktu s produkty v souladu s požadavky standardu EHEDG.


Výhody

Společnost Pepperl+Fuchs nabízí dvě produktové řady pro potravinářský průmysl, které jsou přizpůsobeny individuálním požadavkům zón kontaktu s produkty a rozstřiku. Tyto konektory splňují přísné požadavky na krytí, odolnost proti korozi a hygienu. Tato řada produktů má také zvýšenou teplotní odolnost až do 105 °C a obsahuje produkty s hladkými a snadno čistitelnými povrchy.


Stručný přehled

  • Verze s omyvatelnou a hygienickou konstrukcí: řešení konektivity pro všechny oblasti s přísnými hygienickými požadavky
  • Hladký povrch pro snadné čištění a minimální přilnavost potravin
  • Krytí IP 69 a nerezavějící ocel pro naprostou odolnost vůči korozi
  • Certifikáty ECOLAB, EHEDG a FDA pro použití po celém světě
  • Široký teplotní rozsah: –40 °C až 105 °C

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat