Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Ultrazvukové snímače pro měření průměru svitku a detekci porušení odvíjeného materiálu

Využití

Při automatizovaném balení jsou balicí materiály plynule přiváděny ze svitků přes mnohé kladky do příslušného místa ve výrobě. V závislosti na tom, jaké výrobky se balí, se může dramaticky měnit šířka, barva a textura povrchu balicích materiálů.

Při tom existuje mnoho prvků, které mohou obalové materiály vychýlit ze správné dráhy, jako jsou např. kladky, vodicí kotouče a hrany cívek. Pro zajištění účinných a spolehlivých postupů jsou potřeba snímače, které nebudou ovlivňovány nechtěnými odrazy a budou schopny detekovat jakýkoliv druh materiálu, a to i ve stísněných podmínkách.

Cíl

Například v podniku, kde se balí čokoládové bonbóny, se tácky s výrobky pohybují po dopravníkových pásech. V různých fázích výroby se používají různé materiály odvíjené ze svitků, např. transparentní fólie, černý pergamen nebo lesklé samolepky. Na všech svitcích je třeba průběžně monitorovat množství zbývajícího materiálu a detekovat jeho možné porušení. To vyžaduje přesnou detekci nezávislou na barvě a kvalitě materiálu.


Řešení

Řada ultrakompaktních ultrazvukových snímačů UC-F77 je ideálním řešením pro každý úkol. Pro měření průměru svitků jsou vhodné jak standardní, tak boční snímače. S ohledem na rozdílnou velikost svitků se může vyskytnout požadavek na rozdílnou šířku ultrazvukového paprsku. Řada UC-F77 nabízí možnost nastavení akustického paprsku a schopnost vymazání nežádoucích odrazů. To umožňuje zvolit správnou šířku paprsku pro každou svitek a ignorovat nežádoucí odrazy od kladek nebo jiných prvků. Např. pomocí UC250-F77 lze měřit svitky široké 5 cm, aniž by byl detekován okraj cívky.

Úzký akustický paprsek je užitečný i pro detekci poruch odvíjeného materiálu mezi vodicími kladkami. Pomocí UC-F77 lze detekovat poruchy i v blízkém dosahu. Protože svitky materiálu jsou často umístěny blízko sebe, je k dispozici automatický multiplexní režim pro zabránění přeslechu mezi snímači.

Výhody

Ultrakompaktní ultrazvukové snímače UC-F77 jsou ideální pro stísněné prostory a pro renovaci stávajících strojů. Zajistí spolehlivé měření průměru svitků a detekci porušení materiálu bez ohledu na jeho rozměry, barvu a kvalitu povrchu. Automatická synchronizace zabraňuje přeslechům a zaručuje spolehlivé měření. IO-Link zjednodušuje nastavování a zlepšuje komunikaci snímačů.


Stručný přehled

  • Přesná detekce i těch nejobtížnějších materiálů, jako je transparentní fólie
  • Nastavitelná šířka zvukového paprsku a schopnost ignorovat nežádoucí odrazy
  • Vysoká odolnost proti šumu a multiplexování umožňují maximální spolehlivost
  • Kompaktní design s malými rozměry ve standardním a bočním provedení
  • Komunikace se snímači pomocí sběrnice IO-Link

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat