Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Inerciální měřicí jednotka zajišťuje omezení úhlu řízení na svazích

Spolehlivé monitorování náklonu během dynamického pohybu


Inerciální měřicí jednotka F99-Fusion se používá pro detekci náklonu vozidla

Využití

Monitorování náklonu u velkých vozidel, jako jsou kolové nakladače, sklápěče nebo vysokozdvižné vozíky, je zvláště důležité z hlediska prevence poškození zařízení nebo zranění personálu. Pokud jsou takové stroje používány na nerovném povrchu, mohou se při ostrém zatočení v nakloněné poloze převrátit. Toto riziko je výrazně vyšší u kloubových kolových nakladačů nebo sklápěčů s velmi malým poloměrem otáčení.


Cíl

Čím ostřejší je úhel řízení vozidla, tím vyšší je riziko nehody. Úhel řízení je nutné omezovat v závislosti na náklonu vozidla. Je nezbytné spolehlivě monitorovat celkový náklon vozidla i během dynamického pohybu. Externí vlivy nesmí ovlivňovat výsledky měření.


Řešení


Jednotka F99-Fusion zajišťuje kompenzaci externího zrychlení a umožňuje vysoce přesné měření náklonu.

Inerciální měřicí jednotka F99-Fusion detekuje náklon vozidla Pro takové určení je ideální, protože umožňuje kompenzovat externí zrychlení během brzdění, zrychlování vozidla, nebo při projíždění zatáčky. Díky inteligentní kombinaci snímače zrychlení a gyroskopu vyrovnává jednotka F99-Fusion externí zrychlení a umožňuje vysoce přesné měření náklonu. Úhel řízení je možné stále regulovat a zabránit tím převrácení vozidla.

Výhody

Jednotka F99-Fusion byla vyvinuta speciálně pro venkovní použití.
Jednotka F99-Fusion byla vyvinuta speciálně pro venkovní použití.

Díky inteligentnímu fúznímu algoritmu umožňuje inerciální měřicí jednotka F99-Fusion spolehlivé měření náklonu i během dynamického pohybu. Je vhodná pro venkovní použití (IP68/IP69K) a díky certifikátu E1 je použitelná také pro veřejnou dopravu, kde umožňuje spolehlivě zabránit vzniku zranění a poškození zařízení.


Stručný přehled

  • Přesné měření náklonu také za pohybu pomocí kompenzace dynamické akcelerace, bez časových ztrát
  • Různé výstupy měření pro plnou flexibilitu použití
  • Krytí IP68/IP69K a ochranná montážní deska poskytují maximální odolnost pro venkovní použití
  • Certifikáty E1 a GL umožňují použití v širokém rozsahu aplikací, včetně terénních a námořních