Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Rozdělovače Y pro připojení snímačů na autojeřábech

Využití

Aby bylo možné bezpečně používat těžký autojeřáb, musí být všechny podpěry jeřábu zcela vysunuté a bezpečně umístěné na zemi. Dva indukční bezdotykové snímače sledují každou dvoudílnou podpěru. Jeřáb lze začít používat, pouze když všechny snímače ukazují, že podpěry jsou na místě. To zaručuje stabilní a bezpečné usazení jeřábu a zabraňuje rizikovým situacím, ke kterým může dojít při ztrátě kontroly.


Cíl

Individuální signály z osmi snímačů, které sledují podpěry, musí být připojeny logicky a přenášeny do ovládacího panelu jeřábu. Tradiční metody kabeláže, například připojování snímačů do série a jejich spojování ve svorkovnicích, jsou složité a nákladné. Individuální kabeláž rovněž zvyšuje riziko chyb a uvolněných připojení. Je zapotřebí řešení, které zkracuje instalaci, snižuje chybovost a zároveň spolehlivě přenáší signály snímačů do ovládacího panelu.


Řešení

Rozdělovač Y je cenově úsporné řešení pro kombinování signálů dvou snímačů.
Rozdělovač Y je cenově úsporné řešení pro kombinování signálů dvou snímačů.

Dva třívodičové snímače PNP připojené prostřednictvím konektoru M12 jsou připojeny k jednomu kabelu prostřednictvím rozdělovače Y. Logické připojení „AND“ (sériové zapojení snímačů) spojuje tyto dva signály z jednotlivých vysunutých podpěr a přenáší kombinovaný signál do ovládacího panelu, když jsou obě části podpěry zcela vysunuté To vylučuje nutnost individuální kabeláže ve svorkovnicích. Předem elektricky testované rozdělovače Y umožňují rychlé připojení snímačů a omezují nutnost následného odstraňování závad.


Výhody

Rozdělovač Y s logickým připojením „AND“ umožňuje sériové zapojení snímačů na vozidle bez svorkovnic. Tím se snižuje složitost elektrického vedení a zkracuje instalace. Vzhledem ke kompaktní velikosti lze toto zařízení instalovat do stísněných prostor a jeho připojení M12 nabízí úplnou flexibilitu.


Stručný přehled

  • Logické připojení „AND“ dvou signálů digitálních snímačů
  • Zjednodušená kabeláž snižuje náklady na instalaci a omezuje chyby
  • Decentralizované logické připojení přímo v dráze kabeláže
  • Vhodné pro použití ve stísněných prostorech
  • Krytí IP68 – bez dalších opatření

elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat