Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Sledování materiálů na cívkách

Použití

Hladká jízda a dobrá přilnavost jsou jen dva z celé řady požadavků, které řidiči kladou na pneumatiky. Aby pneumatiky tyto požadavky splnily, zpracovávají jejich výrobci řadu různých surovin a polotovarů. Tyto materiály musí být kdykoli vysledovatelné – během výroby i po jejím ukončení. To vyžaduje identifikační řešení, které zpřístupní historii celé výroby.

 


Cíl

 F198 má čtecí/zapisovací hlavu pro optimální sledovatelnost v konkrétní aplikaci
F198 má čtecí/zapisovací hlavu pro optimální sledovatelnost v konkrétní aplikaci

Při výrobě automobilových pneumatik se používají stroje na potahování ocelových prvků pryžovou směsí a jejich formování do pásů. Tyto pásy se poté navíjejí na cívku, odkud jsou podávány do formy pneumatiky. Pro účely identifikace je součástí každé cívky RFID štítek. Při podávání pásu do forem však mohou být štítky v různých polohách v závislosti na natočení cívky. Kovový držák cívky navíc ovlivňuje rádiovou komunikaci mezi čtečkou a štítkem. Navzdory těmto podmínkám však musí být zajištěna spolehlivá identifikace.

 


Řešení

Čtení a zápis lze provádět v době, kdy cívka stojí nebo se otáčí
Čtení a zápis lze provádět v době, kdy cívka stojí nebo se otáčí

Čtecí/zapisovací hlava Pepperl+Fuchs IQH1-F198-V1 RFID nabízí ideální řešení. Prstencová konstrukce umožňuje průchod cívky skrz čtecí/zapisovací hlavu a zajišťuje, že RFID štítky jsou vždy v detekčním dosahu F198. To znamená, že zaměstnanci nemusí věnovat pozornost poloze RFID štítků při výměnách cívek. Protože štítek je vždy dosahu, lze čtení a zápis provádět v době, kdy cívka stojí nebo se otáčí. Tím je zajištěna spolehlivost a sledovatelnost polotovarů v každém okamžiku. Navzdory blízkosti kovových předmětů v těsně naskládaných cívkách není funkčnost čtecí hlavy nijak ovlivněna.

 


Výhody

Čtecí/zapisovací hlava F198 pracuje ve vysokofrekvenčním rozsahu a má čtecí dosah až 15 cm. Prstencová konstrukce umožňuje identifikaci štítků v detekčním poli v jakékoli poloze, a tím také flexibilní čtení a zápis při určeném způsobu použití. Kromě speciální VF čtecí/zapisovací hlavy a odolných RFID štítků pro průmyslové aplikace zahrnuje kompletní RFID řešení také řídicí jednotky pro přenos dat do zařízení PROFINET, EtherNet/IP nebo EtherCAT. Systém doplňují přizpůsobené sady vodičů Pepperl+Fuchs ze sortimentu Connectivity, které zajišťují bezproblémovou integraci všech RFID komponentů.

 


Stručný přehled:

  • Čtecí/zapisovací hlava pro optimální sledovatelnost v konkrétní aplikaci
  • Spolehlivá, na materiálu nezávislá detekce technologií HF RFID – i v okolí kovových předmětů
  • Na poloze nezávislé čtení štítků a zápis, i během otáčení
  • Kompletní RFID systémové řešení od jediného zdroje pro bezproblémovou integraci

 


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
amplify – magazín společnosti Pepperl+Fuchs

Objevte náš online magazín! Čekají na vás zajímavé příběhy úspěšných řešení, zprávy o aplikacích, rozhovory a regionální zprávy.