Wsparcie Czujników Przemysłowych
Serviceline Explosion Protection

Monitorowanie obszarów

Jeżeli wymagana jest ochrona delikatnych elementów maszyn, takich jak kosztowne układy optyczne czy narzędzia precyzyjne, konieczne jest zastosowanie czujników do monitorowania obszaru. SmartRunner Detector został zoptymalizowany pod kątem wysokiej precyzji monitorowania oraz wykrywania małych lub przezroczystych obiektów. Czujnik wizyjny bazuje na technologii SmartRunner, która w unikalny sposób łączy technologię triangulacji laserowej z wykorzystaniem czujnika wizyjnego 2D wyposażonego w diody LED.

Parametryzacja czujnika SmartRunner Detector jest niezwykle łatwa. Linia światła laserowego z czujnika wizyjnego jest kierowana na wymagane tło i programowana za pomocą funkcji uczenia. Użytkownicy mogą też zaprogramować dodatkowe parametry, takie jak pole wykrywania, korzystając z kodów sterujących Data Matrix. Czujnik do monitorowania obszaru wykrywa każde odchylenie w wyznaczonej strefie wykrywania — nawet obiekty odbijające światło, sprawiając, że są niewidoczne dla kamery. Wyniki wykrywania są zawsze wiarygodne, ponieważ SmartRunner Detector ocenia położenie linii światła laserowego na obiekcie i na tle.

SmartRunner Detector zawiera nadajnik oraz odbiornik w jednej obudowie i można go szybko i łatwo ustawić względem neutralnych obiektów, jak ściana. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych regulacji ani montażu okablowania.

Korzyści czujnika SmartRunner Detector: 

  • Szybka adaptacja do wymagań nowych zastosowań ze względu na pole wykrywania 180 mm i łatwość uczenia nowych konturów wzorcowych
  • Wysoka precyzja wykrywania obiektów mniejszych niż 1 mm
  • Krótsze czasy przestojów dzięki niezawodnej ochronie elementów maszyn
  • Niezawodne wykrywanie obiektów za sprawą oceny linii światła laserowego równocześnie na obiekcie i na tle

Główne obszary zastosowań:

  • Przemysł motoryzacyjny
  • Inżynieria maszynowa i przemysłowa
  • Branża opakowaniowa

Odkryj unikalne laserowe czujniki triangulacyjne SmartRunner zintegrowane z czujnikiem wizyjnym 2D wyposażonym w diody LED...