Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Technologie RFID urychluje výměnu nástrojů na mobilních zařízeních

Jednoduchá, bezpečná a rychlá výměna nástrojů je pro mobilní zařízení důležitou prodejní vlastností

Použití
V závislosti na práci, kterou je třeba udělat, jsou nástroje mobilních zařízení často vyměňovány. Výměna musí proběhnout rychle a bezpečně. Cílem je chránit nástroje před poškozením pomocí automatického seřízení pneumatických provozních parametrů, aby bylo možné zvýšit využití. Neproduktivní čas výměny se zkracuje, což vede k lepšímu managementu času.


Požadavky
Mechanicky a elektricky robustní hardware. Spolehlivá součinnost mezi nástrojem a pneumatickými provozními parametry.


Výhoda pro zákazníka
Plně automatizovaný proces konfigurace při výměně nástroje pro nejvyšší spolehlivost stroje.Rychlé a bezpečné výměny nástrojů šetří čas a zabraňují poškození stroje

Co bylo realizováno

Uvnitř kabiny je rozhraní RFID zapojeno do palubní sběrnice CAN zařízení. Na čelo ramene rypadla je namontována kompaktní 18mm čtecí hlava a pomocí stíněného kabelu s přípojkou M12 je připojena k rozhraní RFID. Štítky RFID jsou namontovány dovnitř každého připojitelného nástroje nebo lžíce a před živly jsou dobře chráněny ocelí nástroje. Na štítcích je uvedeno unikátní identifikační číslo, které mobilnímu zařízení umožňuje stanovit pro daný nástroj správné provozní pneumatické údaje. Jakmile bude nástroj mechanicky zapojen, štítek RFID bude automaticky přečten a proběhne nastavení správných parametrů. Tím bude zajištěn správný provoz a zabrání se poškození. Není nutno provádět žádné další manuální korky, takže dojde ke zkrácení doby výměny nástroje. Mobilní zařízení jsou často pronajímána. Systém RFID umožňuje přesné stanovení skutečného počtu hodin použití, které lze použít pro výpočet poplatku za zapůjčení. Nyní je možné dokonce i optimalizovat servisní intervaly, protože je znám skutečný počet hodin použití každého nástroje.

Pomocí řešení RFID lze provozní parametry různých nástrojů a lžic načítat a upravovat rychleji a mnohem bezpečněji.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…