Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Technologie RFID chrání vložky nástrojů

Spolehlivé spojení mezi klipsovými uzávěry a klipsovacími nástroji pomocí technologie RFID

Použití
Vysokorychlostní automatická klipsovačka v závodě na zpracování masa uzavírá oba konce střívka uzenin.


Cíl
Spolehlivé párování klipsovacího nástroje a kovového klipsového uzávěru. Zajišťuje, že budou použity jen správně padnoucí originální klipsové uzávěry. Umožňuje vyšší produktivitu a lepší dostupnost stroje.


Požadavky
Současné sledování klipsovačky a cívky s klipsovými uzávěry.


Výhoda pro zákazníka
Omezuje poškození stroje, ke kterému může dojít při nesprávném párování klipsových uzávěrů s klipsovacím nástrojem, předchází odstávkám stroje a zvyšuje produktivitu. Kromě toho může výrobce stroje zajistit, že se budou používat jen originální klipsové uzávěry výrobce, čímž si zajistí další prodej.Narážečka uzenin a cívka s klipsy se štítkem RFID

Co bylo realizováno

Zpracování otevřených střívek uzenin speciálními stroji vyžaduje řešení přísných požadavků na zpracování potravin. Automatizovaná řešení musí být obecně plně integrovaná a musí odolat nejnáročnějším podmínkám prostředí (čisticí prostředky, časté proplachování, dezinfekce). Tyto stroje dodržují „čistou konstrukci“, při které se hned od počátku předchází vytváření rohů a dutin.

Při výrobě uzenin jsou otevřené konce střívek utěsňovány pomocí kovových klipsů, které jsou uzavírány vysokorychlostními klipsovačkami. Když se změní velikost uzeniny, musí se změnit i typ a velikost klipsového uzávěru a klipsovací nástroj. Klipsovací nástroj používá vložku, která je speciálně určena pro konkrétní typ klipsového uzávěru; použití neshodných dílů může způsobit poškození stroje anebo nesprávné uzavření střev. Abychom tomu zabránili, jsou klipsovací nástroj i kovové klipsové uzávěry vybaveny štítkem RFID. Díky tomu, že rozhraní IDENTControl umožňuje spojení čtecích hlav pracujících při různých frekvencích, mohou být ke stejnému rozhraní připojeny obě čtecí hlavy, což je vysoce úsporné a snadno integrovatelné řešení. Zajištěna je tak výroba bez závad i prevence poškození stroje.

Správné párování klipsových uzávěrů se správným klipsovacím nástrojem zvyšuje během výroby uzenin spolehlivou produktivitu. Prodej klipsových uzávěrů navíc zvyšuje obrat dodavatele stroje.


elektronický zpravodaj

Přihlaste se k odběru našeho elektronického zpravodaje a získávejte pravidelně zprávy a zajímavé informace ze světa automatizace.

Odebírat
Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…