Servisní linka pro průmyslové snímače
Servisní linka ochrany před výbuchem

Použití technologie RFID při konečné montáži v automobilovém průmyslu

Montážní podskupiny jsou na své místo montáže dodávány přesně, když je třeba

Použití
Velký počet možností, které jsou u moderních automobilů nabízeny, je pro automobilový průmysl výzvou, kterou lze jedinečným způsobem řešit pomocí technologie RFID. Údaje o výrobě jsou dány k dispozici i jiným procesům a do logistického řetězce se mohou zapojit i subdodavatelé.


Cíl
Jedním z hlavních požadavků automobilového průmyslu je mít správné díly ve správném množství na požadovaném místě u montážní linky v pravý čas. Čas zpracování každého místa montáže musí být krátký a logistický proces směrem k subdodavateli musí být plně automatizovaný.


Požadavky
Zákazníci vyžadují jednotné normy RFID, aby mohly být systémy po realizaci v jednom místě výroby realizovány i ve všech ostatních lokalitách. Automobilové společnosti mají tendenci využívat komunikační řešení založená na síti Ethernet (Ethernet/IP v Severní Americe a PROFINET s dvojčinnými konektory AIDA v Evropě). Štítky RFID musí být schopny podávat spolehlivý výkon v naprosto odlišných prostředích.


Výhoda pro zákazníka
Bezproblémové logistické procesy mezi dodavatelem dílů a montážním závodem, včetně automatických dodávek kontejnerů s díly, montážních podskupin a jednotlivých dílů k autu. Klíčovou charakteristikou je vysoká spolehlivost zařízení RFID a datové výměny v průmyslových prostředích.Při konečné montáži jsou údaje o umístění dílů, pracovních procesech a kvalitě zachycovány pomocí technologie RFID

Co bylo realizováno

U dodavatele dílů, ve skladišti i v místech linek, kde jsou montážní podskupiny nebo součásti instalovány, mají čtečky zajištěn přístup k údajům na štítku a k těmto údajům přiřazují číslo montážního kusu a vozidla, které je obdrží. Tyto údaje budou dále použity pro účely kontroly kvality. Protože je identifikace dílů pomocí technologie RFID plně automatická, lze vynechat manuální procesy, které využívají mobilní čtečky čárových kódů. Řešení IDENTControl společnosti Pepperl+Fuchs nabízí k zařízením PLC rozhraní RFID nezávislé na provozní frekvenci, aby byla integrace provedena jen jednou, čímž se zjednodušuje současné použití štítků RFID dlouhého i krátkého dosahu. Moderní konektory AIDA nabízejí rychlé a bezpečné připojení k infrastruktuře sítě Ethernet v závodě.

Logistická řešení založená na technologii RFID, která zahrnují dodavatele dílů, jsou v moderních flexibilních montážních závodech automobilů standardem.


Navštivte RFID Hub

Navštivte náš „RFID Hub“ – speciální web se znalostní databází pro RFID. Získejte odpovědi na často kladené dotazy a informace o typických aplikacích RFID…